X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy decyzja o zwrocie nagród i obniżeniu pensji parlamentarzystom to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 13:50
– Ministrowie, sekretarze stanu zdecydowali się na przekazanie swoich nagród do Caritasu – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. To nie wszystko. 
Audio
  • Co dalej z pensjami polityków? (Za, a nawet przeciw)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Przemek Tokar/Shutterstock

Agata Duda 1200.jpg
Wynagrodzenie dla pierwszych dam?

Niebawem będzie projekt dotyczący obniżenia o 20 procent pensji poselskich, będą także wprowadzone limity zarobków dla samorządowców. Być może podziałały spadki notowań partii rządzącej. Być może zmobilizowała kampania billboardowa opozycji…

– Przede wszystkim słuchamy społeczeństwa. W przeciwieństwie do naszych poprzedników. Jeżeli pewne działania rzeczywiście nie są akceptowalne przez społeczeństwo, to się wycofujemy. Uznajemy, że społeczeństwo ma racje. Tak jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński: do polityki nie idzie się po to, aby się dorobić, to jest służba państwu – mówi Iwona Arent, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

– Jeśli chcemy rozmawiać o zarobkach w administracji czy zarobkach nauczycieli lub pielęgniarek, to jest oczywiście ważny problem, ale nie możemy tym przykrywać tego, co się stało. To, co uderzyło w ludzi, to właśnie ta niebywała pazerność. Fakt, że można sobie samemu przyznać 50-procentową podwyżkę z publicznych pieniędzy, nic o tym publicznie nie powiedzieć i twierdzić, że się należało, to jest po prostu coś niepojętego – mówi Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Iwona Arent (posłanka, PiS), Kazimierz Kik (politolog), Tomasz Rzymkowski (poseł, Kukiz 15'), Jan Grabiec (poseł, PO), Paweł Grzelak (4P research mix), Joanna Schmidt (posłanka, Nowoczesna)
Data emisji: 9.04.2018
Godzina emisji: 12.05

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Emerytura bez podatku?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 14:00
Przez całe życie zawodowe, zarabiając płacimy podatki. Teoretycznie z tych podatków państwo na emeryturze wypłaca nam świadczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kupuję za dużo jedzenia, które się marnuje?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 08:50
Wielu wolontariuszy w całej Polsce będzie zbierać produkty żywnościowe, które zostały w domu po świętach. Jedzenie trafi do bezdomnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy lubią swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 13:00
Bezrobocie mamy nieduże – 6,7 procent. O pracę i jej zmianę łatwo, a jednak tylko 37 procent Polaków jest szczęśliwych w swojej.
rozwiń zwiń