X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przekażę 1 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 13:00
Do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Każdy z podatników ma przywilej przekazania 1 procenta odprowadzanego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Audio
  • Czy wielu Polaków wspiera organizacje pożytku publicznego? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Kange Studio

emerytura emeryci emeryt 1200.jpg
Emerytura bez podatku?

Najchętniej przekazujemy pieniądze fundacjom działającym na rzecz dzieci. Cieszy to, że już prawie 80 proc. Polaków rozliczających się deklaruje, że przekaże 1 proc. wybranej organizacji.

– Najczęściej Polacy przekazują swój jeden procent, jak widzą dzieci mające problemy ze zdrowiem. To najbardziej porusza serca. Zazwyczaj kiedy jest to jakaś długa procedura zdrowotna albo gdy leczenie możliwe jest tylko za granicą. Wtedy rodzina i przyjaciele organizują się, aby wpłacać pieniądze na indywidualne konta – mówi Łukasz Domagała, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

– Jeden procent to bardzo ważne źródło istnienia wszystkich instytucji pozarządowych w Polsce – podkreśla Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja. – Póki działalność jest bardzo mała, to powinna opierać się na wolontariacie. Przychodzi jednak taki moment, że wszystko musi jakoś funkcjonować. My przez całe lata nie pobieraliśmy procentów na działalność organizacji. Teraz są to bardzo skromne kwoty – podkreśla. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Łukasz Domagała (członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych), Dariusz Karłowicz (prezes Fundacji Świętego Mikołaja), Grzegorz Grochowina (menadżer KPMG), Krzysztof Skiba (muzyk), Jacek Czarnecki (przedstawiciel Stowarzyszenia Podatników w Polsce), Monika Nowicka (prezes Inspektoratu Ochrony Zwierząt)
Data emisji: 10.04.2018
Godzina emisji: 12.05

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Wynagrodzenie dla pierwszych dam?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:10
Pierwsza dama, żona prezydenta pozbawiona jest w Polsce wynagrodzenia. Nikt nie pomyślał o tym, by sprawa była uregulowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy lubią swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 13:00
Bezrobocie mamy nieduże – 6,7 procent. O pracę i jej zmianę łatwo, a jednak tylko 37 procent Polaków jest szczęśliwych w swojej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy decyzja o zwrocie nagród i obniżeniu pensji parlamentarzystom to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 13:50
– Ministrowie, sekretarze stanu zdecydowali się na przekazanie swoich nagród do Caritasu – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. To nie wszystko. 
rozwiń zwiń