X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Donald Tusk ma szanse w starciu z Andrzejem Dudą?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 13:00
Politycy mają świadomość, że Donald Tusk może być konkurentem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Pod koniec 2019 roku przewodniczącemu Rady Europejskiej kończy się druga, ostatnia kadencja.
Audio
  • Czy Donald Tusk ma szansę zostać prezydentem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Andrzej Duda i Donald Tusk
Andrzej Duda i Donald Tusk Foto: EPA/OLIVIER HOSLET

pieniadze gotowka 1200.jpg
Czy decyzja o zwrocie nagród i obniżeniu pensji parlamentarzystom to dobry pomysł?

Pozornie to odległy czas, ale już teraz pojawiają się pierwsze sondaże. Według badania IBRIS dla "Rzeczpospolitej" Andrzej Duda i Donald Tusk cieszą się zbliżonym poparciem na poziomie 33 proc.

–  Teraz Donald Tusk jest zasadniczo nieobecny w polskiej polityce, ale jednak raz na jakiś czas próbuje tę obecność zaznaczać np. wypowiedziami czy wizytami. Dając w ten sposób, nie wprost, do zrozumienia, że jest gotowy konkurować z Andrzejem Dudą. Wiele zależy od tego, jaka będzie pozycja dwóch głównych partii politycznych po wyborach samorządowych i parlamentarnych – mówi prof. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

– Byłbym niemile zaskoczony, gdyby głównym kontrkandydatem Andrzeja Dudy był Donald Tusk. Dlatego, że Polacy już raz się wypowiedzieli na temat swojego stosunku do Platformy Obywatelskiej i polityków tej partii. Nie sądzę, żeby Polacy byli tak irracjonalni i wierzyli w to, że powrót do tego, co było, stanowi jakikolwiek krok do przodu w polskiej demokracji – mówi politolog prof. Kazimierz Kik.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Ewa Marciniak (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. marketingu politycznego), dr Grzegorz Lewicki (ekspert Klubu Jagiellońskiego), prof. Kazimierz Kik (politolog), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), Paweł Grzelak (4P research mix)
Data emisji: 11.04.2018
Godzina emisji: 12.05

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Wynagrodzenie dla pierwszych dam?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:10
Pierwsza dama, żona prezydenta pozbawiona jest w Polsce wynagrodzenia. Nikt nie pomyślał o tym, by sprawa była uregulowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy lubią swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 13:00
Bezrobocie mamy nieduże – 6,7 procent. O pracę i jej zmianę łatwo, a jednak tylko 37 procent Polaków jest szczęśliwych w swojej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przekażę 1 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 13:00
Do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Każdy z podatników ma przywilej przekazania 1 procenta odprowadzanego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.
rozwiń zwiń