X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nowe pomysły rządzących zasługują na pochwałę?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 13:00
Podczas niedawnej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy, liderzy rządzącej partii przedstawili nowe propozycje.
Audio
  • Jak oceniane są propozycje rządu? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Premier Mateusz Morawiecki podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, 14 bm. w Warszawie
Premier Mateusz Morawiecki podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, 14 bm. w Warszawie Foto: PAP/Radek Pietruszka

Wyprawka szkolna przewidziana dla każdego dziecka raz w roku w wysokości 300 złotych. Stawka podatku CIT dla małych firm wynosić będzie 9 procent. Składka ZUS będzie uzależniona od dochodów i w mniejszych będzie niższa. Powstanie nowy fundusz budowy dróg lokalnych. Stworzone będą specjalne emerytury dla wielodzietnych matek, nawet jeżeli nie wypracowały stażu zatrudnienia.

– To są programy społeczne. W ich centrum jest człowiek, inwestujemy w ludzi, inwestujemy w Polaków. Pieniądze na sfinansowanie kosztów owych programów są policzone. To ważne propozycje, które poprawią życie Polaków i wpłyną na rozwój gospodarczy, jak w przypadku poprawy sieci dróg lokalnych czy obniżonego CIT, z którego skorzysta 90 proc. firm rozliczających się właśnie w tej formie. Dla innych małych firm mamy propozycję proporcjonalnie niższych składek ZUS. Z kolei dla zaczynających dopiero działalność ta składka przez pół roku będzie wynosiła zero złotych – mówi posłanka PiS Anna Krupka.

– Kiedy myślę o konwencji z ubiegłego weekendu, mam nieodparte wrażenie, że nie była to konwencja programowa, a populistyczna szalupa propagandowa, mająca na celu uratować wizerunek po aferze z nagrodami dla ministrów. Gdybym chciał to podsumować w trochę przewrotny sposób, powiedziałbym, że na tej konwencji plus plusa plusem przegania, a w rzeczywistości program partii rządzącej jest taki: "grosze dla Polaków, miliony dla swojaków". Nie wygląda to poważnie – krytycznie komentuje poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.

Jakie zdanie na ten temat mają nasi pozostali goście? Jak sprawę komentują słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Anna Krupka (posłanka PiS), Witold Zembaczyński (poseł Nowoczesnej), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Małgorzata Górecka (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 36 w Łodzi), Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Maciej Wroński (Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego)
Data emisji: 17.04.2018
Godzina emisji: 12.07

ml/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy decyzja o zwrocie nagród i obniżeniu pensji parlamentarzystom to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 13:50
– Ministrowie, sekretarze stanu zdecydowali się na przekazanie swoich nagród do Caritasu – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. To nie wszystko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Donald Tusk ma szanse w starciu z Andrzejem Dudą?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 13:00
Politycy mają świadomość, że Donald Tusk może być konkurentem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Pod koniec 2019 roku przewodniczącemu Rady Europejskiej kończy się druga, ostatnia kadencja.
rozwiń zwiń