X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:30
Podjazdy dla wózków inwalidzkich w budynkach. Przystosowane autobusy i tramwaje. To najbardziej widoczne oznaki tego, że państwo troszczy się o niepełnosprawnych, ale to tylko czubek góry lodowej, bo troska o niepełnosprawnych to cały system.
Audio
  • Czy osoby niepełnosprawne są dobrze wpierane przez państwo? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Liderka protestu Iwona Hartwich (L) prezentuje listę postulatów protestujących rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych domaga się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia
Liderka protestu Iwona Hartwich (L) prezentuje listę postulatów protestujących rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych domaga się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życiaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

shutterstock_1062480608 pit 1200.jpg
Czy przekażę 1 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego?

To odpowiednia opieka medyczna, system świadczeń socjalnych i szereg wielu innych rzeczy, które chyba nie działają. Po raz kolejny przypomniał nam o tym protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Dochodzi do niego nie pierwszy raz. Zmieniają się rządy, a sprawa okazuje się być niezałatwiona. 

– Oczywiście, że państwo pamięta o osobach niepełnosprawnych. Widać to nie tylko w budżecie, ale w innych działaniach – podkreśla Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Powiem o 23 miliardach złotych, które rząd chce przeznaczyć w latach 2018-2015 na program "dostępność plus". To ma ułatwić codzienne funkcjonowanie wielu osobom – dodaje. 

– Rzeczywiście można powiedzieć, że państwo pamięta, ale być może nie o wszystkich. My, jako portal niepelnosprawni.pl, od kilkudziesięciu lat wspieramy osoby niepełnosprawne. Widzimy, że w niektórych kwestiach od lat sytuacja nie ulega zmianie – mówi z kolei Tomasz Przybyszewski, redaktor portalu niepelnosprawni.pl.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Anna Milczanowska (posłanka, Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Przybyszewski (redaktor portalu niepelnosprawni.pl), Zuzanna Janaszek-Maciaszek (prezes zarządu Fundacji Podaj Dalej), Przemysław Żydok (prezes Fundacji Aktywizacja) 
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. "Wierzę, że premier przyjdzie do nas z konkretną propozycją"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 19:00
– Mam nadzieję, że pan premier Morawiecki rozmawia w tej chwili z minister Rafalską oraz z minister Czerwińską, że liczą i analizują. A jutro przyjdą do nas z konkretną propozycją. Taką, którą przekażemy swoim dzieciom i powiemy im: słuchajcie, będziecie mogły patrzeć z optymizmem w przyszłość – mówiła w "Pulsie Trójki" Aneta Rzepka z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy czujemy, że w tej sprawie trzeba przyspieszyć działania"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 10:00
W Sejmie trwa protest rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych. Postulują oni zwiększenie dodatku rehabilitacyjnego do 500 złotych na niepełnosprawne dzieci po ukończeniu 18. roku życia i zrównania renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Wczoraj z protestującymi spotkał się prezydent, a następnie premier. O możliwych zmianach w prawie dyskutowali politycy w Trójce.
rozwiń zwiń