X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jesteśmy gotowi do dyskusji o związkach partnerskich?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 13:30
Nowoczesna składa projekt ustawy o związkach partnerskich. Jak podkreślają politycy tej partii, chcą oni, by Polki i Polacy żyjący bez ślubu mogli czuć się bezpiecznie.
Audio
  • Co Polacy sądzą o związkach partnerskich? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/freephotos

shutterstock_350367818 sczlowiek reka 1200.jpg
Klauzula sumienia dla każdego?

Jednocześnie wiedzą, że ustawa w tym Sejmie nie ma żadnych szans. Spodziewają się, że dyskusja wywoła jedynie falę hejtu i inwektyw. Ale może źle się spodziewają? Może mimo wszystko być to dyskusja rzeczowa? A strony, choć mają swoje niepodważalne argumenty, mogą osiągnąć kompromis.

– Uważam, że wystarczyłoby jedno zadnie w tej kwestii. Chodzi o stwierdzenie niezgodności z konstytucją takiego pomysłu. W artykule 18 czytamy: małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. To jest podstawa naszego społeczeństwa i cywilizacji. Postulaty, które Nowoczesna chce wprowadzić, są zbliżone do prawa, które posiadają małżeństwa – mówi Lidia Sankowska Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej.

– Bardzo bym chciała, żeby debata, która będzie się odbywać w Sejmie, była merytoryczna. Trzeba rozmawiać o potrzebach Polek i Polaków, którzy zdecydowali się żyć w rodzinach jednopłciowych. Takich osób jest około dwóch milionów. Te rodziny są dla państwa niewidzialne. Nie są otoczone ochroną prawną – podkreśla Monika Rosa, posłanka Nowoczesnej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Lidia Sankowska-Grabczuk (Prawica Rzeczypospolitej), Monika Rosa (posłanka, Nowoczesna), dr Anita Kucharska-Dziedzic (stowarzyszenie BABA), Adam Gendźwiłł (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Dominik Owczarek (analityk, Instytut Spraw Publicznych) 
Data emisji: 24.04.2018
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy to rodzice powinni decydować o szczepieniu dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:30
Obywatelski projekt ustawy o zniesieniu obowiązku szczepień zakłada, że to rodzic zdecyduje, czy jego dziecko ma być szczepione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:30
Podjazdy dla wózków inwalidzkich w budynkach. Przystosowane autobusy i tramwaje. To najbardziej widoczne oznaki tego, że państwo troszczy się o niepełnosprawnych, ale to tylko czubek góry lodowej, bo troska o niepełnosprawnych to cały system.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy sprawdzać zdolność do prowadzenia samochodu kierowców-seniorów?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 14:00
Obecnie w Polsce obowiązuje przepis, że jeśli ktoś posiada bezterminowe prawo jazdy, nie może go utracić. No chyba, że narozrabia na drodze albo uzbiera zbyt dużo punktów.
rozwiń zwiń