X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy to wstyd być bitą żoną?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 13:30
Milion kobiet każdego roku jest bitych i poniżanych przez własnego partnera. A tylko 90 tysięcy ma odwagę zgłosić ten fakt na policję.
Audio
  • Problem przemocy domowej (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Plantic

shutterstock_1063902443 dzieci przemoc 1200.jpg
Czy spotykamy się z przemocą wobec dzieci?

W ciągu ostatnich lat przetoczyła się niejedna kampania, która miała na celu uświadomienie ofiarom przemocy domowej, że są ofiarami, że należy im się pomoc, a nie kara. Poprawiono przepisy, stworzono instytucję Niebieskiej Karty. Określono procedury dla policjantów i sądów, by zajmowały się sprawami w należyty sposób, a mimo to wiele ofiar nigdy nie decyduje się na zgłoszenie sprawy władzom ze wstydu czy z poczucia bezsilności.

– Problem jest złożony, tkwi głęboko w naszej świadomości. Jeśli nie zmienimy tego, co w głowach i nie zmienimy też wzorców wychowania dzieci, to problem będzie istniał przez wiele lat. Na przykład córka uczy się, że jeżeli ojciec bije matkę, to tworzy się wzorzec. Jeśli mama była krzywdzona, to ona też w przyszłości powinna poddać się takiemu zachowaniu. Z drugiej strony jeśli syn widzi ojca bijącego matkę, to ma przekaz, że tata to ten silny, który nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać, więc też będzie bił w późniejszych latach – mówi Konrad Wojterkowski z Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji

– Takim kobietom trudno się zdecydować, żeby sięgnąć po pomoc. Kiedy jesteśmy źle traktowani, to myślimy, że jest z nami coś nie w porządku. To zupełnie nielogiczne, ale tak się dzieje. Sprawca przemocy ma często takie działanie, że próbuje odizolować swoją ofiarę od reszty osób. Kłóci się z rodziną, z przyjaciółmi czy próbuje ograniczać kontakt tej osoby ze znajomymi – mówi Agnieszka Bratkiewicz, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Konrad Wojtorowski (Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji), Agnieszka Bratkiewicz (psycholog, Uniwersytet SWPS), dr Mariusz Sokołowski (Katedra Nauk o Bezpieczeństwie, Uniwersytet Warszawski), Monika Płatek (Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 26.04.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy spotykamy się z przemocą wobec dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 13:30
Przerażające. Z raportu fundacji "Dajemy dzieciom siłę" wynika, że co piąte dziecko w Polsce doświadcza przemocy fizycznej, a 12 procent pada ofiarą molestowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:30
Podjazdy dla wózków inwalidzkich w budynkach. Przystosowane autobusy i tramwaje. To najbardziej widoczne oznaki tego, że państwo troszczy się o niepełnosprawnych, ale to tylko czubek góry lodowej, bo troska o niepełnosprawnych to cały system.
rozwiń zwiń