X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rząd powinien ustąpić w sprawie protestu w Sejmie?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:30
Od 18 kwietnia niepełnosprawne dorosłe dzieci i ich opiekunowie koczują na sejmowych korytarzach, oczekując na realizację dwóch postulatów.
Audio
  • Co dalej z protestem w Sejmie? (Za, a nawet przeciw)
Warszawa, 08.05.2018. Protest w Sejmie.  21 dzień protestu osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.
Warszawa, 08.05.2018. Protest w Sejmie. 21 dzień protestu osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.Foto: PAP/Marcin Obara

mid-18420110 1200.jpg
Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?

500 złotych miesięcznie dodatku dla każdego dorosłego niepełnosprawnego i zrównanie renty socjalnej z ZUS-owską, do 1029 złotych. Ten drugi postulat rząd już zrealizował. Ale w sprawie pierwszego postulatu zgody nie ma. Jak wyliczyło Ministerstwo Pracy realizacja tego oczekiwania to wydatek dla państwa na poziomie 9 mld złotych.

– My teraz zaproponowaliśmy stronie rządzącej, że od września aby osoby niepełnosprawne otrzymywały 250zł. A w kolejnych latach reszta była rozłożona po 125 złotych. Czyli do 500 złotych dochodzilibyśmy stopniową. Powiedziano nam, że zostanie to przedstawione premierowi Morawieckiemu i minister Rafalskiej – mówi Iwona Hartwich, protestująca w Sejmie wraz ze swoim 23-letnim synem.

– Dla około 10 procent osób niepełnosprawnych należy się pomoc na zasadzie solidarności społecznej, ale tylko tym osobom, które nie mogą pracować. Nie patrzę na ten protest przez pryzmat partyjnych barw. Tu chodzi o wszystkie osoby z niepełnosprawnością. Myślę, że sam strajk został upolityczniony – stwierdził dr Bawer Aondo-Akaa, działacz społeczny, Prawica Rzeczypospolitej

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Iwona Hartwich (mama 23-letniego Kuby, protestująca w Sejmie), dr Bawer Aondo-Akaa (działacz społeczny, Prawica Rzeczypospolitej) dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), Paweł Grzelak (4P research mix), dr Anita Kucharska-Dziedzic (stowarzyszenie BABA)
Data emisji: 8.05.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy to rodzice powinni decydować o szczepieniu dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:30
Obywatelski projekt ustawy o zniesieniu obowiązku szczepień zakłada, że to rodzic zdecyduje, czy jego dziecko ma być szczepione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy gotowi do dyskusji o związkach partnerskich?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 13:30
Nowoczesna składa projekt ustawy o związkach partnerskich. Jak podkreślają politycy tej partii, chcą oni, by Polki i Polacy żyjący bez ślubu mogli czuć się bezpiecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy podnieść składkę zdrowotną?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:30
Wysokość naszej składki zdrowotnej jest najniższa w Europie. To 9  procent pensji. W wielu krajach sięga 14 procent.
rozwiń zwiń