X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zmiany w prawie łowieckim były potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:30
Pod koniec marca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa łowieckiego. Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą brać udziału w polowaniu. Minister środowiska zyskał nadzór na Polskim Związkiem Łowieckim.
Audio
  • Czy zmiany w prawie łowieckim były potrzebne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PRESSLAB/Shutterstock.com

Pieniadze zdrowie 1200.jpg
Czy podnieść składkę zdrowotną?

Nie można wykorzystywać żywych zwierząt do szkolenia psów łowczych. Ale tzw. partia myśliwych chce, by zmiany w prawie łowieckim uznano za sprzeczne z konstytucją. Posłowie PSL i Kukiz'15 zbierają podpisy pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego…

– Z mównicy sejmowej powiedziałem, że przez 40 lat nikt z myśliwymi nie wygrał. Zawsze osiągali to, co chcieli. Nadzór ministra środowiska musi być skierowany na kwestie formalne, na większą ingerencję w statut. Polski Związek Łowiecki gospodaruje mieniem Skarbu Państwa. Dopóki zwierzyna żyje, jest państwowa, ale jak już zostanie zastrzelona, to należy do koła. Uregulowania, które weszły w życie, rzeczywiście są oczekiwane. Dotychczas myśliwi mogli wejść na teren prywatny – mówi poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Suski, członek sejmowej Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

– Ustawa, która została przyjęta głosami wyłącznie PiS, jest naszym zdaniem niezgodna z konstytucją w kilku aspektach. Również wprowadza ona chaos, którego dziś doświadczamy. Na przykład w kwestii szacowania szkód łowieckich, bowiem są za to odpowiedzialni sołtysi. Samorząd, który jest wpisany jako interesariusz w tej sprawie, nie otrzymuje ani złotówki na przeszkolenie, na zapłacenie osobom szacującym. W tej chwili szkody są niewielkie, ale będą narastać – podkreśla posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Pasławska, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Paweł Suski (poseł, Platforma Obywatelska, sejmowa Komisja Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa), Urszula Pasławska (posłanka, Polskie Stronnictwo Ludowe, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa) Cezary Wyszyński (Fundacja VIVA), Aleksandra Piotrowska (psycholog), Paweł Gebert (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals")
Data emisji: 17.05.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zasady płacenia składki ZUS dla prowadzących działalność muszą się zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 13:30
Nie od dziś wiadomo, że to, co najbardziej obciąża małe polskie firmy, to podatek odprowadzany do ZUS, zwany składką. Płacimy ZUS, prowadząc działalność, nawet jeśli nie zarabiamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to dobrze, że Polska kupiła kolekcję książąt Czartoryskich?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 13:30
Ta historia wciąż rozpala polityczne głowy. Za 100 mln euro do Skarbu Państwa trafiła Kolekcja Czartoryskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zakaz nocnej sprzedaży alkoholu to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 13:30
Od 9 marca obowiązuje znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości.
rozwiń zwiń