X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przystąpię do programu Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 13:30
Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych przechodzi "szerokie konsultacje społeczne". Jest obawa, że mimo konsultacji większość rodaków nie ma pojęcia, co stanie się po 1 stycznia przyszłego roku, kiedy to plany kapitałowe zaczną obowiązywać.
Audio
  • Co Polacy sądzą o Pracowniczych Planach Kapitałowych? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/REDPIXEL.PL

ZUS shutterstock 1200.jpg
Czy zasady płacenia składki ZUS dla prowadzących działalność muszą się zmienić?


Do PPK trafią wszyscy pracujący, w wieku od 19 do 55 lat, ale z systemu będzie można zrezygnować. Na przyszły dodatek do emerytury złoży się: pracownik, pracodawca i państwo. Zgromadzone środki mogą być dziedziczone. Czy po doświadczeniach z OFE Polacy uwierzą, że warto?

– Pracownicze Plany Kapitałowe są nam potrzebne do tego, aby posiadać oszczędności. Ostatnie dwadzieścia dziewięć lat wolnej Polski i gospodarki to okres, w którym nie udało nam się zgromadzić powszechnych oszczędności, porównywalnych do bliskich nam krajów, takich jak Czechy, Słowacja czy Węgry. Tam poziom prywatnych oszczędności jest wyższy – mówi Robert Zapotoczny z Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Polskiego Funduszu Rozwoju.

– Kwestia negatywnego spojrzenia na projekt ustawy przewijała się w konsultacjach prowadzonych przez resort finansów. Sam fakt, że za sprawy emerytalno-rentowe powinno odpowiadać Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a projekt znoszony jest przez Ministerstwo Finansów, budzi pewne zaniepokojenie. Tutaj powstaje pytanie: na ile projekt jest ukierunkowany na poprawę przyszłych emerytur, a nie na rynki kapitałowe – zaznacza Andrzej Strębski, niezależny ekspert zajmujący się rynkiem emerytalnym.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Robert Zapotoczny (Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Polski Fundusz Rozwoju), Andrzej Strębski (niezależny ekspert zajmujący się rynkiem emerytalnym), prof. Elżbieta Mączyńska (Szkoła Główna Handlowa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), dr Jarosław Janecki (główny ekonomista Société Générale), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Politechnika Warszawska)
Data emisji: 23.05.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zmiany w prawie łowieckim były potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:30
Pod koniec marca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa łowieckiego. Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą brać udziału w polowaniu. Minister środowiska zyskał nadzór na Polskim Związkiem Łowieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy skazani na potężny import starych samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 13:00
Już niebawem w cenie paliwa pojawi się nowy podatek. Opłata emisyjna to dodatkowe 10 groszy w cenie każdego litra. Pieniądze z opłaty przeznaczone będą m.in. na dotacje na zakup samochodów elektrycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolne niedziele dla wszystkich poza służbami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 13:30
Według NSZZ "Solidarność" Polacy dobrze przyjęli zakaz handlu w niedzielę. To zachęca związek do rozszerzenia pomysłu.
rozwiń zwiń