X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wolę kupować polską żywność?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 13:15
Rolnicy z Unii Warzywno-Ziemniaczanej protestowali w Warszawie. Wśród wielu postulatów są takie, jak ten związany z naszym rynkiem owoców i warzyw.
Audio
  • Czy Polacy chętnie kupują polskie produkty? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Warszawa, 23.05.2018. Protest rolników
Warszawa, 23.05.2018. Protest rolnikówFoto: PAP/Paweł Supernak

marnowanie żywności 1200 free
Czy kupuję za dużo jedzenia, które się marnuje?

Rolnicy przekonują, że bardzo często owoce, warzywa, mięso sprowadzane z zagranicy sprzedawane są jako produkty krajowe. 

– Nasze truskawki co prawda osiągają wyższe ceny, ale są o wiele smaczniejsze. W tej chwili zagraniczni producenci nauczyli się hodować truskawki, które wyglądają jak polskie. Tak samo dzieje się z pomidorami czy ziemniakami. Potem produkty są przywożone do naszego kraju i umieszczane w polskich opakowaniach. Polacy zwracają uwagę na to, co kupują. Trzeba kontrolować tych, którzy zajmują się importem tych towarów – mówi Michał Kołodziejczak, prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

– Jednym z moich pierwszych pomysłów jest to, aby w składzie produktu umieszczać flagę. Jeśli weźmiemy do ręki jakkolwiek produkt, znajdziemy tam mnóstwo napisów małą czcionka. Bez lupy nie jesteśmy w stanie wszystkiego przeczytać – twierdzi Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Polscy rolnicy produkują bardzo dobrą żywność wysokiej jakości – dodaje.

shutterstock_1039290799 zakupy1200.jpg
Czy zakaz niedzielny jest dobrym pomysłem?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Michał Kołodziejczak (prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej), Jarosław Sachajko (poseł, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kukiz'15), dr Agnieszka Jarosz (Instytut Żywności i Żywienia), Maciej Ptaszyński (dyrektor Polskiej Izby Handlu), Grzegorz Russak (niezależny ekspert kulinarny), Andrzej Faliński (prezes Forum Dialogu Gospodarczego)
Data emisji: 24.05.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy jesteśmy skazani na potężny import starych samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 13:00
Już niebawem w cenie paliwa pojawi się nowy podatek. Opłata emisyjna to dodatkowe 10 groszy w cenie każdego litra. Pieniądze z opłaty przeznaczone będą m.in. na dotacje na zakup samochodów elektrycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolne niedziele dla wszystkich poza służbami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 13:30
Według NSZZ "Solidarność" Polacy dobrze przyjęli zakaz handlu w niedzielę. To zachęca związek do rozszerzenia pomysłu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przystąpię do programu Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 13:30
Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych przechodzi "szerokie konsultacje społeczne". Jest obawa, że mimo konsultacji większość rodaków nie ma pojęcia, co stanie się po 1 stycznia przyszłego roku, kiedy to plany kapitałowe zaczną obowiązywać.
rozwiń zwiń