X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy odczuwam poprawę sytuacji materialnej?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 13:00
Główny Urząd Statystyczny opublikował raport pod tytułem "Sytuacja gospodarstw domowych w 2017 roku".
Audio
  • Czy sytuacja materialna Polaków się poprawia? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Najbliższa niedziela 2 czerwca jest niedzielą bez handlu.
Najbliższa niedziela 2 czerwca jest niedzielą bez handlu.Foto: Shutterstock.com/illiano

Z raportu wynika, że nastąpiła poprawa sytuacji materialnej rodzin w Polsce. Maleją różnice między zamożnymi a skromniejszymi rodzinami. Dochód tych ostatnich nieznacznie, ale poprawia się.  

– Jeśli chodzi o osoby najgorzej sytuowane, czyli takie, które znajdują się w 20 proc. najgorzej zarabiających i posiadających najmniejszy majątek, sytuacja zmieniła się. Pomogły tu 500+ i podwyżka płacy minimalnej. Trzeba powiedzieć, że ogólna poprawa sytuacji gospodarczej i rynku pracy sprawiły, że te grupy stały się największymi beneficjentami. Niestety, nie spada liczba osób zatrudnionych na umowy śmieciowe. Osoby te powinny otrzymać wsparcie państwa – mówi Marcelina Zawisza z partii Razem.

Z obecnej sytuacji zadowolone jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Pierwsza rzecz to to, że płaca minimalna jest ustalana w Radzie Dialogu Społecznego przez trzech partnerów. W ubiegłym roku były propozycje, by ją bardzo podnieść. Rząd waży racje. Wprowadzenie na naszym rynku pracy stawki godzinowej było ustalone w porozumieniu z pracodawcami, którzy wykazali się wielką dojrzałością i wzięli odpowiedzialność za nas wszystkich jako wspólnotę – podsumowuje wiceminister Bartosz Marczuk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marcelina Zawisza (członkini zarządu krajowego partii Razem), Bartosz Marczuk (podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Beata Mirska-Piworowicz (członkini stowarzyszenia Damy Radę), Edyta Kochlewska (redaktor naczelna portalu dlahandlu.pl), Piotr Łysoń (dyrektor Departamentu Badań Społecznych i Warunków Życia Głównego Urzędu Statystycznego), Jarosław Ryba (prezes zarządu Związku Firm Pożyczkowych)
Data emisji: 28.05.2018
Godzina emisji: 12.07

ml/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Wolne niedziele dla wszystkich poza służbami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 13:30
Według NSZZ "Solidarność" Polacy dobrze przyjęli zakaz handlu w niedzielę. To zachęca związek do rozszerzenia pomysłu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przystąpię do programu Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 13:30
Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych przechodzi "szerokie konsultacje społeczne". Jest obawa, że mimo konsultacji większość rodaków nie ma pojęcia, co stanie się po 1 stycznia przyszłego roku, kiedy to plany kapitałowe zaczną obowiązywać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wolę kupować polską żywność?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 13:15
Rolnicy z Unii Warzywno-Ziemniaczanej protestowali w Warszawie. Wśród wielu postulatów są takie, jak ten związany z naszym rynkiem owoców i warzyw.
rozwiń zwiń