Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 13:00
14 czerwca na stadionie Łużniki w Moskwie mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018. 15 lipca oglądać będziemy wielki finał.
Audio
  • Co reprezentacja Polski osiągnie na mistrzostwach świata w Rosji? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Robert Lewandowski podczas piłkarskiego meczu towarzyskiego z Chile 8 czerwca w Poznaniu
Robert Lewandowski podczas piłkarskiego meczu towarzyskiego z Chile 8 czerwca w PoznaniuFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Pierwszy mecz Polaków 19 czerwca z Senegalem. Czy mecz kontrolny z Chile uspokoił obawy o naszą obronę? Czy przed turniejem możemy być optymistami?

– Mam zdecydowanie realne oczekiwania. Liczę na wyjście z grupy, jak również na to, by nie przegrać pierwszego turniejowego meczu na mundialu w XXI wieku. W 2002 przegraliśmy 0:2 z Koreą Południową i cztery lata później taki sam wynik był w meczu z Ekwadorem. Przegrana w pierwszym spotkaniu jest przymknięciem drzwi do awansu. Drugie spotkanie jest meczem o wszystko. Starcie z Senegalem będzie fundamentem do tego, aby wyjść z grupy – mówi Dariusz Szpakowski, komentator Telewizji Polskiej.

– W ciągu następnych kilku dni świeżość, odpoczynek i błysk piłkarski powinny przyjść. Spotkanie z Chile dało kilka pozytywnych informacji. Oprócz dyspozycji Jana Bednarka, była przyzwoita forma Kuby Błaszczykowskiego. Pamiętajmy, że ze względu na kontuzję on przez większą część sezonu nie grał. Z drugiej strony oddanie pola gry i przygaszenie kluczowych zawodników to sygnały, które pokazują, że optymalna dyspozycja musi do nas przyjść – podkreśla Marek Koźmiński, były reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Dariusz Szpakowski (komentator Telewizji Polskiej), Marek Koźmiński (były reprezentant Polski, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Ryszard Drewniak (dziennikarz sportowy), Andrzej Placzyński (prezes Lagardere Sports Polska), Krzysztof Piasecki (satyryk), Jan Tomaszewski (były bramkarz reprezentacji Polski)
Data emisji: 11.06.2018
Godzina emisji: 12.06

kw/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy podnieść składkę zdrowotną?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:30
Wysokość naszej składki zdrowotnej jest najniższa w Europie. To 9  procent pensji. W wielu krajach sięga 14 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monitoring w szkole?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:30
Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowały projekt ustawy regulującej obecność kamer w szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wolę kupować polską żywność?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 13:15
Rolnicy z Unii Warzywno-Ziemniaczanej protestowali w Warszawie. Wśród wielu postulatów są takie, jak ten związany z naszym rynkiem owoców i warzyw.
rozwiń zwiń