X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy stan środowiska naturalnego jest dla nas zasadniczym problemem?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 13:15
Naukowcy biją na alarm – Arktyka znika. Topi się najgrubszy lód na jej powierzchni i pojawiają się jeziora. Związane jest to podgrzaniem się wody w głębiach Oceanu Arktycznego.
Audio
  • Czy stan środowiska naturalnego jest dla nas zasadniczym problemem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Antarktyka
AntarktykaFoto: Anton Rodionov/shutterstock

wysypisko śmieci 1200.jpg
Czy problem śmieciowy można rozwiązać?

W rekordowym tempie topi się też lodowiec na zachodnim wybrzeżu Grenlandii. Zdaniem ekspertów to głównie on jest odpowiedzialny za podnoszenie się poziomu mórz na świecie.

– Jesteśmy częścią Ziemi i przyrody. O tym doskonale wiemy, jednak nie przekłada się to o naszą troskę o inne formy życia. W różnych badaniach Polacy kiepsko wypadają jeśli chodzi o świadomość ekologiczną. Warto podkreślić, że cały świat nie dostrzega problemu  – mówi prof. Piotr Skubała z Wydziału  Biologii i Ochrony Środowiska  Uniwersytetu Śląskiego.

– Znam też raporty, w których możemy przeczytać, że Polacy są bardzo zaniepokojeni stanem środowiska. To są jednak deklaracje. Prawie każdy odpowie, że „kocha matkę Ziemię”. Zastanawia mnie jak to się składa na codzienne decyzje  – twierdzi psycholog środowiskowy dr Ryszard Kulik. – My nie widzimy przez okno globalnego ocieplenia i wymierających gatunków, ale nie doświadczamy tego na własnej skórze – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: prof. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (psycholog środowiskowy), dr Marek Garbicz (Szkoła Główna Handlowa), Zbigniew Karaczun (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego), Ewa Zamościńska (CSA),
Data emisji: 5.09.2018
Godzina emisji: 12.06

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zmiana w ustawie o IPN jest rozsądna?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 13:30
Sejm zajął się słynną ustawą o IPN. Styczniowa nowelizacja zakładała karę grzywny lub karę więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polska szkoła dobrze uczy?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 13:08
Dziś początek roku szkolnego. 4,5 miliona uczniów kończy wakacje i zaczyna zajęcia. Pierwszy raz po zlikwidowaniu gimnazjum przystąpią do klasy ósmej. Będą też nowe legitymacje i dłuższe przerwy obiadowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nowe pomysły NFZ skrócą kolejki do lekarzy?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 13:08
Prezes NFZ zamierza skrócić kolejki do najbardziej obleganych specjalistów.
rozwiń zwiń