X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wezmę udział w wyborach samorządowych?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 13:15
Przed wyborami samorządowymi PiS i Koalicja Obywatelska licytują obietnicami. Ciekawostką jest to, że partie rywalizujące proponują niemalże to samo.
Audio
  • Czy Polacy chętnie pójdą na wybory? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: De Visu / Shutterstock.com

ZUS shutterstock 1200.jpg
Czy zasady płacenia składki ZUS dla prowadzących działalność muszą się zmienić?

Zarówno z jednej, jak i drugiej strony znajdziemy zatem pomysły na przyjazne szkoły, na walkę ze smogiem i pakiety pomocowe dla seniorów. Wszyscy proponują również wsparcie dla rozbudowy internetu i budowę nowych dróg. Nowością są pomysły Koalicji Obywatelskiej: finansowanie obiadów dla wszystkich uczniów i zakaz zadawania prac domowych.

– Stworzyliśmy podstawy programowe, pod którymi podpisali się nie tylko wszyscy liderzy, ale również popierają je nasi członkowie. Nie da się ukryć, że mamy jeden wspólny cel, aby obywatelom w małych ojczyznach żyło się po prostu lepiej – mówi posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. – Jednym przykładem jest "Przyjazna szkoła". Po reformie wprowadzonej przez PiS jest duży chaos. W XXI wieku powinniśmy mieć szkołę jednozmianową i nowoczesną – dodaje. 

– Pamiętajmy, że wybory samorządowe to nie tylko sejmik wojewódzki, ale również mniejsze i większe miejscowości, nieduże gminy. Tam wybiera się najczęściej ludzi zaangażowanych w sprawy społeczne i takie, które nie są zbyt związane z konkretnymi partiami – mówi Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Paulina Hennig-Kloska (poseł, Koalicja Obywatelska, .Nowoczesna), Tomasz Latos (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Kazimierz Kik (politolog), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. marketingu politycznego), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie)
Data emisji: 11.09.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy stan środowiska naturalnego jest dla nas zasadniczym problemem?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 13:15
Naukowcy biją na alarm – Arktyka znika. Topi się najgrubszy lód na jej powierzchni i pojawiają się jeziora. Związane jest to podgrzaniem się wody w głębiach Oceanu Arktycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy być życzliwi?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 13:15
Najczęściej dochodzą do nas informacje o przykrych incydentach, atakach, bójkach i wyzwiskach na naszych ulicach. Ale nie brakuje też zdarzeń pozytywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zachęcać Polaków do powrotu do ojczyzny?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 13:30
Mamy najniższe bezrobocie w historii, a w wielu branżach brakuje rąk do pracy. M.in. dlatego rząd pracuje nad rozwiązaniami, które ma zachęcić Polaków mieszkających zagranicą do powrotu.
rozwiń zwiń