X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektywa o prawach autorskich?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:15
Na pierwszych stronach czołowych dzienników w Polsce próżno szukać tego rozgrzewającego opinię publiczną w Europie tematu.
Audio
  • Dyrektywa o prawach autorskich? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

egzamin szkoła 1200 free
Czy polska szkoła dobrze uczy?

Chodzi o nową dyrektywę, która ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w Internecie. W wyjaśnieniu czytamy: "Symboliczną białą pierwszą stroną chcemy zwrócić Państwa uwagę na problem żerowania na treściach dziennikarskich przez cyfrowych gigantów. 12 września przyszłość europejskiej, w tym również polskiej prasy, znajdzie się w rękach europosłów". Zastrzeżenia budzi artykuł 13, który wprowadza obowiązek filtrowania treści pod kątem praw autorskich. Pojawiają się komentarze o cenzurze w internecie, zdaniem wydawców prasy – niezasadne.

– Jeżeli ta regulacja nie zostanie wprowadzona, to my będziemy nadal okradani. Wtedy coraz mniej ludzi będzie czytało prasę i dzienniki czy tygodniki, a my zbankrutujemy – mówi redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota.

– Jeśli regulacją prawa europejskiego chcemy układać relacje biznesowe pomiędzy wydawcą prasowym a firmami, które dostarczają treść dalej do użytkowników, to chyba nie jest ta droga. Autorzy powinni być lepiej wynagradzani, ale należy to regulować na zasadzie negocjacji korzystnej dla dwóch stron, a nie regulacją prawną – zaznacza Michał Kanownik, prezes związku Cyfrowa Polska. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bogusław Chrabota (redaktor naczelny "Rzeczpospolitej"), Michał Kanownik (prezes związku Cyfrowa Polska), Aleksander Tarkowski (prezes fundacji Centrum Cyfrowe), Maciej Mrozowski (medioznawca), Maciej Gajewski (spidersweb.pl), dr Grzegorz Lewicki (dziennikarz, socjolog)
Data emisji: 12.09.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy potrafimy być życzliwi?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 13:15
Najczęściej dochodzą do nas informacje o przykrych incydentach, atakach, bójkach i wyzwiskach na naszych ulicach. Ale nie brakuje też zdarzeń pozytywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zachęcać Polaków do powrotu do ojczyzny?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 13:30
Mamy najniższe bezrobocie w historii, a w wielu branżach brakuje rąk do pracy. M.in. dlatego rząd pracuje nad rozwiązaniami, które ma zachęcić Polaków mieszkających zagranicą do powrotu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wezmę udział w wyborach samorządowych?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 13:15
Przed wyborami samorządowymi PiS i Koalicja Obywatelska licytują obietnicami. Ciekawostką jest to, że partie rywalizujące proponują niemalże to samo.
rozwiń zwiń