X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy likwidować Straż Miejską w całej Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 13:15
Przedstawiciele Kukiz'15 złożyli w Sejmie projekt ustawy likwidującej Straż Miejską w całej Polsce. Z takim postulatem Kukiz'15 pójdzie do wyborów.
Audio
  • Czy likwidować Straż Miejską w całej Polsce? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Straż miejska
Straż miejskaFoto: Starscream/Wikipedia

shutterstock_1038344089 prawo 1200.jpg
Czy produkujemy za dużo prawa?

Zdaniem pomysłodawców Straż nie sprawdza się, obywatele nie znają jej kompetencji, a zdarza się, że jest wykorzystywana politycznie. W ciągu ostatnich lat w wielu miastach decyzjami władz samorządowych, straż miejska została rozwiązana.

– W obecnych czasach mamy deficyt pracowników w Policji. Straż Miejska również boryka się z brakami kadrowymi. Jaki jest sens, kiedy brakuje ludzi do pracy, dublować instytucje, które wielokrotnie nachodzą na siebie kompetencjami? Nikt nie mówi o tym, żeby strażników wyrzucać na bruk. Mówię wyraźnie o likwidacji instytucji – tłumaczy poseł Kukiz'15 Jerzy Kozłowski.

– Blisko sześćdziesiąt pięć tysięcy zgłoszeń, które wpłynęły do naszej straży, mogą świadczyć o tym, że mieszkańcy są zadowoleni z naszej pracy. Najczęściej są to zgłoszenia o nieprawidłowym parkowaniu, kwestie związane z nadzorem nad zwierzętami czy nielegalnym handlem – podkreśla zastępca naczelnika wydziału dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jerzy Kozłowski (poseł, Kukiz'15), Marek Marusik (Straż Miejska w Łodzi, zastępca naczelnika wydziału dowodzenia), Paweł Tanajno (przedstawiciel komitetu wyborczego wyborców dla Warszawy o nazwie "Odkorkujemy Warszawę"), Łukasz Gojke (Patria Nostra), Maciej Stachura (naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice), Ryszard Kosakowski (burmistrz Chrzanowa)
Data emisji: 13.09.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zachęcać Polaków do powrotu do ojczyzny?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 13:30
Mamy najniższe bezrobocie w historii, a w wielu branżach brakuje rąk do pracy. M.in. dlatego rząd pracuje nad rozwiązaniami, które ma zachęcić Polaków mieszkających zagranicą do powrotu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wezmę udział w wyborach samorządowych?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 13:15
Przed wyborami samorządowymi PiS i Koalicja Obywatelska licytują obietnicami. Ciekawostką jest to, że partie rywalizujące proponują niemalże to samo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektywa o prawach autorskich?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:15
Na pierwszych stronach czołowych dzienników w Polsce próżno szukać tego rozgrzewającego opinię publiczną w Europie tematu.
rozwiń zwiń