Czy traktuję poważnie wyborcze obietnice?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:00
W niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Druga tura przewidziana jest na 4 listopada. Wybierzemy radnych gmin, powiatów, sejmików województw, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Choć politycy ogłaszają, że te wybory będą walką o prawdę, czasem trudno uwierzyć, że obietnice i plany są prawdziwe i możliwe do realizacji.
Audio
  • Jak duże jest zaufanie do obietnic wyborczych? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandru Nika/shutterstock.com

Wszyscy obiecują budowę dróg, ulgi i specjalne programy dla seniorów, nowe żłobki. Są i tacy, którzy obiecują po tysiąc złotych za adopcję psa lub kota oraz wybudowanie dworca, który już jest gotowy…

– Nie wiem czy jest najlepsze pytanie do nas, polityków. My jesteśmy w tej kwestii na cenzurowanym. Należałoby je zadać socjologom, obywatelom i politologom. Rzeczywiście, trzeba umieć odsiewać to, co nie wytrzymuje racji rozumu, krytyki i doświadczenia, od tego, co może działać i łączyć to z wiarygodnością – mówi poseł Tadeusz Cymański.

– Myślę, że wszyscy przywiązujemy dużą wagę do swoich słów. Zawsze tak traktuję swoje obietnice wyborcze i wiem, że nie ma dla polityka nic ważniejszego niż wiarygodność. Gdy się ją traci ciężko kontynuować karierę – zwraca uwagę poseł Jan Grabiec.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tadeusz Cymański (wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, Solidarna Polska), Tomasz Rzymkowski (poseł Kukiz 15'), Adrian Zandberg (partia Razem), Jan Grabiec (poseł, rzecznik PO), Marek Sawicki (poseł PSL), Jacek Pużuk (SLD)
Data emisji: 26.09.2018
Godzina emisji: 12.0

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy nocne zakazy sprzedaży alkoholu są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 13:00
Katowice, Olsztyn, Mielno, Tychy, Piotrków Trybunalski, Poznań. To tylko niektóre miasta, które wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach nocnych. Argumenty za? Nocne rozróby i awantury przed sklepami w wykonaniu turystów oraz alkoholizm samych mieszkańców.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Kościół powinien odpowiadać finansowo za przestępstwa księży?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 13:00
Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w sprawie kobiety gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana B. z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii. Sąd zobowiązał Towarzystwo do zadośćuczynienia w kwocie milion złotych i do płacenia dożywotniej renty. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdarza się, że działam w "szarej strefie"?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 13:00
Według raportu A.T. Kearney, Polska jest w czołówce państw najbardziej efektywnych w redukcji szarej strefy. 
rozwiń zwiń