X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rządowy program żywieniowy. Kto powinien z niego skorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 13:20
Od przyszłego roku rząd planuje wesprzeć szkolne stołówki w ramach programu "Posiłek w szkole i w domu". Czy pomoc państwa w tym zakresie jest rzeczywiście niezbędna?
Audio
  • Czy rządowy program dożywiania w szkołach jest potrzebny? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, wychowującej się w rodzinach niepełnosprawnych i będących w trudnej sytuacji materialnej. Wsparcie ma objąć wszystkie województwa. Rząd planuje przeznaczyć na nie w ciągu pięciu lat blisko 2 mld 800 tys. zł.

– Osoby, które są przeciwne wprowadzeniu tego programu, patrzą przede wszystkim przez pryzmat dorosłych. Nie wszyscy wiedzą, że jest wiele rodzin, które nie są w stanie z różnych powodów zapewnić podstaw żywieniowych dzieciom. To jeden z powodów dla których takie programy są potrzebne. Myślę, że każdy się z tym zgodzi, jeśli spojrzy na ten temat z perspektywy dziecka – mówi Magdalena Szymczak, koordynatorka programu dożywiania "Pajacyk".

Jak przekonuje dr Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha, wprowadzenie programu żywieniowego nie należy do obowiązków rządu. – Państwo działa w sposób zły i marnotrawny. Znaczna pula tych środków nie trafi do osób, którym jest dedykowana. Nieprawdą jest, że brakuje pieniędzy na sfinansowanie obiadów dzieciom, których nie stać na to ze względów społecznych lub ekonomicznych. Ta pomoc powinna być kierowana wyłącznie do tych, którzy jej najbardziej potrzebują – przekonuje.

Czy program powinien objąć posiłki dla dzieci i młodzieży również poza szkołą? Czy gminy będą musiały partycypować w kosztach programu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Beata Mirska-Piworowicz, (prezes Stowarzyszenia "Damy radę"), Ireneusz Jabłoński (Centrum im. Adama Smitha), Anna Pietruszka-Druszcz, (działaczka społeczna i trenerka w firmie Synergis), Magdalena Kochan (Platforma Zastępcza Przewodniczącego Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny) Magdalena Szymczak (koordynatorka programu dożywiania "Pajacyk"), Elżbieta Piotrowska-Gromniak (Stowarzyszenie "Rodzice w edukacji")
Data emisji: 4.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kb


Czytaj także

Czy wprowadzić dobrowolność szczepień?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 13:15
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu rozpatrywany będzie projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wątpliwości powinny przemawiać na korzyść podatnika?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:15
Od blisko trzech lat obowiązuje zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika.
rozwiń zwiń