X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy człowiek jest w stanie zapanować nad klimatem?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:00
"Nie możemy dopuścić do ocieplenia klimatu o 2 stopnie Celsjusza. 1,5 stopnia to maksimum i w tym celu trzeba ograniczyć emisję CO2 o 45% do 2030 roku." – czytamy w raporcie międzyresortowego zespołu ds. zmiany klimatu (IPCC).
Audio
  • Czy człowiek jest w stanie zapanować nad klimatem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: elRoce/Shutterstock.com

Antarktyka 1200.jpg
Czy stan środowiska naturalnego jest dla nas zasadniczym problemem?

Aby cel osiągnąć, należałoby ostro ograniczyć zużycie węgla o 2/3 i drastycznie zredukować zużycie ropy – o 37%!

– Stoimy dzisiaj wobec ogromnego wyzwania, ale jest ono wykonalne. Najważniejsze jest to, aby podjąć racjonalne kroki. Dziś są dostępne różne technologie i nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy z nich korzystali – mówi koordynator kampanii Greenpeace ds. klimatu i energii Marek Józefiak.

–  My jako Polska jesteśmy z grupy krajów biednych. Mamy przede wszystkim energetykę węglową, a zmiany kosztują. Jednak nie mamy co się bić w pierś. Nasza energetyka jest na drugim miejscu, za Niemcami, jeśli chodzi o sprawność i ograniczenie emisji spalin – zaznacza prof. Zbigniew Kasztelewicz, kierownik katedry górnictwa odkrywkowego Akademii Górniczo-Hutniczej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marek Józefiak (koordynator kampanii Greenpeace ds. klimatu i energii), prof. Zbigniew Kasztelewicz (kierownik katedry górnictwa odkrywkowego Akademii Górniczo-Hutniczej), Wojciech Jakóbik (redaktor naczelny portalu BiznesAlert), Sławomir Brzózek (fundacja Nasza Ziemia), dr Aleksandra Kardaś (fizyk atmosfery, portal Nauka o Klimacie), prof. Elżbieta Mączyńska (Szkoła Główna Handlowa)
Data emisji: 9.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: