X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy doczekamy się dobrych jakościowo produktów w całej Unii?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 13:15
UOKiK porównał jakość tych samych produktów w Polsce i Europie Zachodniej. Na 101 zbadanych artykułów w ośmiu przypadkach były znaczące różnice na niekorzyść tych z Polski.
Audio
  • Czy doczekamy się dobrych jakościowo produktów w całej Unii? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/Creative Commons/igorovsyannykov

marnowanie żywności 1200 free
Czy kupuję za dużo jedzenia, które się marnuje?

Teraz wyniki trafią do Komisji Europejskiej, która zapowiada własne kontrole. 

– Mieliśmy pojedyncze sygnały od konsumentów, że polskie produkty są gorsze od tych zachodnioeuropejskich. Nie było jednak ich z byt wiele. W mediach pojawiają się takie zastrzeżenia. Nasi sąsiedzi z południa Czesi, Słowacy czy Węgrzy, stwierdzając różnego rodzaju nieprawidłowości. Przy czym było to dwa lata temu – podkreśla wicedyrektor Departamentu Inspekcji Handlowej UOKiK Dariusz Łomowski.

– O różnicach w składzie produktu decyduje producent, bo to on odpowiada za to, co jest wyprodukowane. Z drugiej strony warto zauważyć, że tych różnic nie ma dużo. Mówimy o pewnym marginesie produkcji. Po drugie same różnice nie oznaczają, że produkt jest gorszy – zaznacza Andrzej Gantner, dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Dariusz Łomowski (wicedyrektor Departamentu Inspekcji Handlowej UOKiK), Andrzej Gantner (dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności), Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Paweł Rochowicz (Rzeczpospolita), Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista)
Data emisji: 10.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Rządowy program żywieniowy. Kto powinien z niego skorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 13:20
Od przyszłego roku rząd planuje wesprzeć szkolne stołówki w ramach programu "Posiłek w szkole i w domu". Czy pomoc państwa w tym zakresie jest rzeczywiście niezbędna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego kupujemy suplementy diety?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 13:00
Na suplementy diety Polacy wydają rocznie ponad 4 mld złotych. Reklamy kuszą specyfikami na wszelkie dolegliwości, ale czy są one rzeczywiście "złotym środkiem" na dobre samopoczucie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy człowiek jest w stanie zapanować nad klimatem?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:00
"Nie możemy dopuścić do ocieplenia klimatu o 2 stopnie Celsjusza. 1,5 stopnia to maksimum i w tym celu trzeba ograniczyć emisję CO2 o 45% do 2030 roku." – czytamy w raporcie międzyresortowego zespołu ds. zmiany klimatu (IPCC).
rozwiń zwiń