X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy polska gospodarka rozwija się w dobrym kierunku?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 14:00
Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę wzrostu produktu krajowego brutto Polski  w tym roku do 4,4 procent. Jeszcze w kwietniu było to 4,1 procent.
Audio
  • Czy polska gospodarka rozwija się w dobrym kierunku? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

vat podatek 1200 free
Czy wątpliwości powinny przemawiać na korzyść podatnika?

Nie zmienił jednak prognoz dla Polski na najbliższe lata. Pod względem PKB mamy wyprzedzić Węgrów, a później Portugalczyków, ale za to nasz rozwój nieco zwolni. 

– Jeżeli popatrzymy na tą skalę, co wydarzyło się w Polsce pod względem PKB, to w perspektywie lat 2018-2021 będziemy mieli solidne tempo wzrostu lekko powyżej 3,7 procenta. Lekkie obniżenie w jednym z czynników budujących PKB, wcale nie zakłóci nam tego, że mamy bardzo dobrą perspektywę i wyraźny wzrost inwestycji prywatnych i publicznych – mówi Prof. Konrad Raczkowski, z Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

– Dzisiaj polscy przedsiębiorcy w Europie wykorzystali raty z opóźnienia, a jeżeli już inwestowali, to w najnowsze technologie. Polska stała się zagłębiem logistycznym dla sporej części kontynentu. Mamy bezkonkurencyjny przemysł transportowy, który jest numerem jeden w Unii Europejskiej – podkreśla dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Prof. Konrad Raczkowski (Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie RP), dr Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Adam Abramowicz (rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (ekonomistka, Politechnika Warszawska), Andrzej Fesnak (European Financial Consultant)
Data emisji: 11.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Dlaczego kupujemy suplementy diety?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 13:00
Na suplementy diety Polacy wydają rocznie ponad 4 mld złotych. Reklamy kuszą specyfikami na wszelkie dolegliwości, ale czy są one rzeczywiście "złotym środkiem" na dobre samopoczucie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy człowiek jest w stanie zapanować nad klimatem?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:00
"Nie możemy dopuścić do ocieplenia klimatu o 2 stopnie Celsjusza. 1,5 stopnia to maksimum i w tym celu trzeba ograniczyć emisję CO2 o 45% do 2030 roku." – czytamy w raporcie międzyresortowego zespołu ds. zmiany klimatu (IPCC).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy doczekamy się dobrych jakościowo produktów w całej Unii?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 13:15
UOKiK porównał jakość tych samych produktów w Polsce i Europie Zachodniej. Na 101 zbadanych artykułów w ośmiu przypadkach były znaczące różnice na niekorzyść tych z Polski.
rozwiń zwiń