Czy polska gospodarka rozwija się w dobrym kierunku?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 14:00
Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę wzrostu produktu krajowego brutto Polski  w tym roku do 4,4 procent. Jeszcze w kwietniu było to 4,1 procent.
Audio
  • Czy polska gospodarka rozwija się w dobrym kierunku? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

vat podatek 1200 free
Czy wątpliwości powinny przemawiać na korzyść podatnika?

Nie zmienił jednak prognoz dla Polski na najbliższe lata. Pod względem PKB mamy wyprzedzić Węgrów, a później Portugalczyków, ale za to nasz rozwój nieco zwolni. 

– Jeżeli popatrzymy na tą skalę, co wydarzyło się w Polsce pod względem PKB, to w perspektywie lat 2018-2021 będziemy mieli solidne tempo wzrostu lekko powyżej 3,7 procenta. Lekkie obniżenie w jednym z czynników budujących PKB, wcale nie zakłóci nam tego, że mamy bardzo dobrą perspektywę i wyraźny wzrost inwestycji prywatnych i publicznych – mówi Prof. Konrad Raczkowski, z Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

– Dzisiaj polscy przedsiębiorcy w Europie wykorzystali raty z opóźnienia, a jeżeli już inwestowali, to w najnowsze technologie. Polska stała się zagłębiem logistycznym dla sporej części kontynentu. Mamy bezkonkurencyjny przemysł transportowy, który jest numerem jeden w Unii Europejskiej – podkreśla dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Prof. Konrad Raczkowski (Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie RP), dr Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Adam Abramowicz (rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (ekonomistka, Politechnika Warszawska), Andrzej Fesnak (European Financial Consultant)
Data emisji: 11.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Dlaczego kupujemy suplementy diety?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 13:00
Na suplementy diety Polacy wydają rocznie ponad 4 mld złotych. Reklamy kuszą specyfikami na wszelkie dolegliwości, ale czy są one rzeczywiście "złotym środkiem" na dobre samopoczucie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy człowiek jest w stanie zapanować nad klimatem?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:00
"Nie możemy dopuścić do ocieplenia klimatu o 2 stopnie Celsjusza. 1,5 stopnia to maksimum i w tym celu trzeba ograniczyć emisję CO2 o 45% do 2030 roku." – czytamy w raporcie międzyresortowego zespołu ds. zmiany klimatu (IPCC).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy doczekamy się dobrych jakościowo produktów w całej Unii?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 13:15
UOKiK porównał jakość tych samych produktów w Polsce i Europie Zachodniej. Na 101 zbadanych artykułów w ośmiu przypadkach były znaczące różnice na niekorzyść tych z Polski.
rozwiń zwiń