X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy protest związkowców ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 13:15
Kondycja finansowa PLL LOT od kilku lat poprawia się. Firma (prawdopodobnie – rok jeszcze się nie skończył) zanotuje w 2018 roku 225 mln złotych zysku, przy obrotach na poziomie 6 mld złotych.
Audio
  • Czy protest związkowców ma sens? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mateusz_Szymanski/Shutterstock.com

LOT inwestuje zatem w nowe samoloty, rozwija połączenia. Tymczasem Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego zapowiedział na dziś strajk. Ilu pracowników do niego przystąpi nie wiadomo, ale zarząd zwiększył rezerwy dyżurujących pracowników i przygotował specjalne grafiki pracy.

– Konflikt ciągnie się od 2013 roku. Pierwotną osią sporu była i wciąż jest regulamin wynagradzania – mówi Agnieszka Szelągowska, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego PLL LOT). – Czasami możemy zarobić 3500 złotych brutto, a czasami 7000 tysięcy złotych. Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć – dodaje. 

– Po pierwsze nie zgadzam się z tezą mówiącą, że związków warto słuchać. Związki zawodowe nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sytuację ekonomiczną w spółce. Ich postulaty to 108 milion złotych rocznie do budżetu wynagrodzeń, a to zagrażałoby bezpieczeństwu pracy wszystkim, którzy w naszej firmie pracują – Adrian Kubicki, twierdzi rzecznik PLL LOT. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Agnieszka Szelągowska (wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego PLL LOT), Adrian Kubicki (rzecznik PLL LOT), Marek Serafin (ekspert zajmujący się rynkiem lotniczym), Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Grzegorz Sobczak (redaktor naczelny magazynu Skrzydlata Polska), Roman Przasnyski (analityk Gerda Broker)
Data emisji: 18.10.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zetknąłem się ze zjawiskiem stalkingu?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:00
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację kodeksu karnego, rozszerzającą pojęcie stalkingu jako czynu podlegającego karze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń