X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy podczas wyborów oceniam moralność i etykę kandydatów?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 13:00
Zarzuty prokuratorskie, prawomocne wyroki, a nawet fakt przebywania w areszcie tymczasowym nie jest przeszkodą, by uzyskać duże poparcie społeczne w wyborach np. samorządowych.
Audio
  • Czy podczas wyborów oceniam moralność i etykę kandydatów? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

18a21147 wybory 1200.jpg
Czy nowe samorządy zmienią Polskę na lepsze?

Ciekawy jest przypadek Hanny Zdanowskiej, która wygrała z ogromną przewagą w Łodzi, ale o tym, czy obejmie prezydenturę, zdecyduje wojewoda. Czesław Małkowski jest w drugiej turze wyborów w Olsztynie. Trzy lata temu sąd skazał kandydata m.in. za molestowanie, ale wyrok jest nieprawomocny. Z kolei wójt gminy Daszyna – Zbigniew W. zdobył w pierwszej turze 48,5 procent głosów. Wypada pogratulować, tyle że wójt przebywa w areszcie i ma postawione 92 zarzuty…

– Jeśli np. osoba oskarżona zostanie skazana, a wyrok będzie prawomocny, to jej mandat zostanie wygaszony. W życiu publicznym prawo nie jest przestrzegane, a konstytucja jest łamana. Nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. Wobec tego trudno się dziwić tej lub innej miejscowości – mówi prof. Ryszard Piotrowski.

– Ocena moralna i prawna nie są ze sobą tożsame. Nie chce być nadmiernie drastyczna, ale z punktu widzenia stanowionego ktoś może być nie tylko oskarżony, ale nawet i skazany. Jednak to wcale nie oznacza, że nie jest predestynowany to zajmowania jakiegoś stanowisko – zaznacza dr Barbara Czerska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Ryszard Piotrowski (prawnik, Uniwersytet Warszawski), dr Barbara Czerska (filozof, etyk) prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), Grzegorz Lewicki (ekspert, Fundacja Pułaskiego), Wiesław Gałązka (Dolnośląska Szkoła Wyższa), Barbara Mrozowska-Nieradko (sekretarz miasta Łódź)
Data emisji: 23.10.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy protest związkowców ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 13:15
Kondycja finansowa PLL LOT od kilku lat poprawia się. Firma (prawdopodobnie – rok jeszcze się nie skończył) zanotuje w 2018 roku 225 mln złotych zysku, przy obrotach na poziomie 6 mld złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy z prac domowych zadawanych uczniom można zrezygnować?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 13:15
Z badań Instytutu Badań Edukacyjnych wynika, że 97 procent nauczycieli uważa, że prace domowe zadawane uczniom są niezbędne.
rozwiń zwiń