Czy pójdziemy razem w Marszu Niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:00
Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze z przed wyborami powiedział, że widzi siebie w jednym pochodzie z okazji stulecia niepodległości z Donaldem Tuskiem.
Audio
  • Czy możliwe jest wspólne świętowanie 11 XI? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Warszawa, Marsz Niepodległości 2017
Warszawa, Marsz Niepodległości 2017Foto: Cinematographer/Shutterstock.com

W ostatni weekend prezydent Duda stwierdził, że chciałby, aby wszyscy razem poszli w Marszu Niepodległości. Tyle, że nie wszyscy chcą pójść jak mówią z narodowymi radykałami. Wszystko wskazuje na to, że politycy świętować będą osobno. A my?

– Może i byłoby lepiej, gdyby rząd zorganizował tej rangi obchody. Dwa lata temu powołano komórki do organizacji obchodów stulecia niepodległości, ale nic w tym zakresie nie zrobiono – mówi poseł Robert Winnicki.

– Ta polaryzacja, zwłaszcza w kontekście święta niepodległości, jest niepokojąca. Dobrze by było, gdyby siły polityczne, które szanują demokrację i nie opierają się na nienawiści, były w stanie wspólnie świętować z poszanowaniem swoich różnic, a pewnie równolegle wskazywały na te elementy polskiej tradycji, które sa nam najbliższe. – zauważa Maciej Konieczny z partii Razem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Robert Winnicki (poseł niezrzeszony, inicjator Marszu Niepodległości, prezes Ruchu Narodowego), Maciej Konieczny (Razem), Filip Pazderski (analityk Instytutu Spraw Publicznych), Joanna Kluzik-Rostkowska (Platforma Obywatelska), Krzysztof Skiba (muzyk), Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 31.10.2018
Godzina emisji: 12.08

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy protest związkowców ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 13:15
Kondycja finansowa PLL LOT od kilku lat poprawia się. Firma (prawdopodobnie – rok jeszcze się nie skończył) zanotuje w 2018 roku 225 mln złotych zysku, przy obrotach na poziomie 6 mld złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy z prac domowych zadawanych uczniom można zrezygnować?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 13:15
Z badań Instytutu Badań Edukacyjnych wynika, że 97 procent nauczycieli uważa, że prace domowe zadawane uczniom są niezbędne.
rozwiń zwiń