X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy państwo powinno płacić za alimenciarzy?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 13:15
Niemal 25 procent wynosiła "ściągalność" alimentów w ubiegłym roku To dobra wiadomość, bo jeszcze w 2015 egzekucja należności sięgała zaledwie 13 procent.
Audio
  • Czy państwo powinno płacić za alimenciarzy? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ TORWAISTUDIO

shutterstock_1034727871 lekcja 1200.jpg
Czy wychowanie do życia w rodzinie dobrze przygotuje do życia?

Zła wiadomość jest taka, że w Polsce nadal mamy milion dzieci, na które rodzice nie płacą alimentów. Jedynie 267 tysięcy z nich otrzymuje świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szykuje zmiany. Między innymi próg dochodu pozwalający na wsparcie z funduszu zostanie podwyższony.

– Chciałbym zauważyć, że te kwota, która jest wypłacana z funduszu alimentacyjnego w zastępstwie rodziców, to czterysta złotych miesięcznie. To są pieniądze z naszych podatków – mówi Bartosz Marczuk, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Te osoby, które się uchylają, muszą być zmuszone do płacenia. Tym, którzy twierdzą, że nie mają za co płacić, trzeba zaproponować roboty publiczne. Jeśli już dojdzie do takiego zdarzenia, że ktoś rzeczywiście nie będzie mógł zapłacić, to wtedy trzeba uruchomić fundusz alimentacyjny – dodaje.

– System jest chory od dawna i bardzo łatwo to zmienić. Dzieci, które nie otrzymują świadczeń, to są ofiary wymiaru sprawiedliwości – zaznacza dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. – To nie jest kwestia, żebyśmy płacili za niesprawny system, ale chodzi o to, aby rząd zmienił funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości tak, by była to normalna usługa dla ludności – dodaje.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bartosz Marczuk (wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), dr Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Joanna Łukaszewicz (prezes stowarzyszenia "Alimenty to nie prezenty"), Andrzej Kulik (rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów), Beata Mirska-Piworowicz (prezes stowarzyszenia "Damy radę"), Anita Kucharska-Dziedzic (stowarzyszenie "BABA")
Data emisji: 5.11.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy potrafię żyć bez plastikowych opakowań?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 13:00
Z badań – prowadzonych również w Polsce – wynika, że w organizmach ludzi jest coraz więcej plastiku. To efekt działania plastikowych opakowań, sztućców i jedzenia ryb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy tęczowy piątek to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 13:00
W wielu szkołach Kampania Przeciw Homofobii zorganizowała "tęczowy piątek". Akcja miała promować tolerancję wobec mniejszości seksualnych i walkę z homofobią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pójdziemy razem w Marszu Niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:00
Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze z przed wyborami powiedział, że widzi siebie w jednym pochodzie z okazji stulecia niepodległości z Donaldem Tuskiem.
rozwiń zwiń