X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy droga do autostrad musi być wyboista?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 13:15
Do końca roku oddanych zostanie do użytku 370 kilometrów nowych dróg, zamiast 440-tu. Opóźnień może być więcej, a wszystko przez niewielkie marże firm wykonawczych na poziomie 3,4 procent.
Audio
  • Czy droga do autostrad musi być wyboista? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Autostrada A2, zdjęcie ilustracyjne
Autostrada A2, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/vvoe

kierowca free 1200.jpg
Czy sprawdzać zdolność do prowadzenia samochodu kierowców-seniorów?

Tymczasem w ciągu roku koszty materiałów budowlanych i pracy podskoczyły z 15 do 30-tu procent. Wiele firm zastanawia się nad odstąpieniem od umów i porzuceniem robót.

– Zdarzają się przypadki, że pojawiają się języki wodne na kilkudziesięciu metrach pod powierzchnią, czego nie można było wcześniej zbadać. W sytuacji kiedy występują pewne wyzwania na placu budowy, to nic nie jest zamiatane pod dywan. Jeżeli w ciągu głównym trasy znajdują się prace archeologiczne, to nic nie możemy zrobić – mówi Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

– Brakuje rąk do pracy, a to element, który jest bardzo istotny. Druga sprawa to wzrost cen, zarówno robocizny, jak i materiału. To problem globalny, na który nie mamy wpływu np. cena ropy naftowej. Trzecia sprawa to selektywny wybór wykonawców. Wiele firm, które zostały wybrane na polskim rynku, nie dysponuje żadnym potencjałem. Sprzętowym, jak i ludzkim – podkreśla Artur Popko, wiceprezes firmy Budimex. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jan Krynicki (rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), Artur Popko (Polski Związek Pracodawców Budownictwa, wiceprezes firmy Budimex), Zbigniew Kotlarek (Polski Kongres Drogowy), Maciej Wroński (Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego), Rajmund Nierychło (prezes Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego), Michał Nowotyński (portal Polskie Drogi)
Data emisji: 7.11.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy potrafię żyć bez plastikowych opakowań?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 13:00
Z badań – prowadzonych również w Polsce – wynika, że w organizmach ludzi jest coraz więcej plastiku. To efekt działania plastikowych opakowań, sztućców i jedzenia ryb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy tęczowy piątek to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 13:00
W wielu szkołach Kampania Przeciw Homofobii zorganizowała "tęczowy piątek". Akcja miała promować tolerancję wobec mniejszości seksualnych i walkę z homofobią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pójdziemy razem w Marszu Niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:00
Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze z przed wyborami powiedział, że widzi siebie w jednym pochodzie z okazji stulecia niepodległości z Donaldem Tuskiem.
rozwiń zwiń