X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Polacy spóźniają się z regulowaniem rachunków?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 13:15
Z badań przeprowadzonych przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że prawie 10 mln Polaków zwleka z płatnościami. Kwota ta sięga blisko 15 mld złotych.
Audio
  • Dlaczego zwlekamy z płaceniem rachunków? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: WAYHOME studio/ shutterstock

smutne dziecko 1200.jpg
Czy państwo powinno płacić za alimenciarzy?

Należności nie trafiają do urzędów, dużych korporacji, ale także małych firm, wywołując kłopoty z płynnością finansową. Skala zaległości może zaskakiwać biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy i rosnące dochody rodziny. Okazuje się, że długi rachunkowe dotyczą także rodzin, których stać na pokrycie bieżących kosztów. Gdzie należy doszukiwać się przyczyn tego zjawiska?

– Problem leży w różnicach w wychowaniu. Analizujemy ten rynek od wielu lat i z badań wynika, że osoby starsze wykazują się większą samodyscypliną w płaceniu rachunków. Dla seniorów to jest wręcz "święty obowiązek". Osoby, które weszły w dorosłe życie u progu lat 90. mają bardziej swobodne podejście do tego tematu. Niespodziewane wydatki i brak roztropności w zarządzaniu domowym budżetem to często źródło kłopotów – mówi Andrzej Kulig, rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów.

Ekonomista Artur Bartoszewicz przekonuje, że skala tego zjawiska jest bardzo niepokojąca. – Nieregulowanie zobowiązań z punktu gospodarczego prowadzi do zatoru płatniczego. Przedsiębiorca, który nie otrzyma należności na czas, musi się posiłkować często kredytem lub pożyczką, by sfinansować własną działalność. To niebezpieczny proceder, który stwarza zagrożenie również dla dłużnika w postaci np. dodatkowych kosztów – dodaje.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Kulig (rzecznik prasowy Krajowego Rejstru Długów), Krzysztof Piasecki (satyryk), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker, dr Artur Bartoszewicz (ekonomista, Szkoła Główna Handlowa), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha, miesięcznik finansowy "Bank"), dr Katarzyna Popiołek (Uniwersytet SWPS w Katowicach), 
Data emisji: 8.11.2018
Godzina emisji: 12.08

kb/kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Czy potrafię żyć bez plastikowych opakowań?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 13:00
Z badań – prowadzonych również w Polsce – wynika, że w organizmach ludzi jest coraz więcej plastiku. To efekt działania plastikowych opakowań, sztućców i jedzenia ryb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy tęczowy piątek to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 13:00
W wielu szkołach Kampania Przeciw Homofobii zorganizowała "tęczowy piątek". Akcja miała promować tolerancję wobec mniejszości seksualnych i walkę z homofobią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pójdziemy razem w Marszu Niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:00
Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze z przed wyborami powiedział, że widzi siebie w jednym pochodzie z okazji stulecia niepodległości z Donaldem Tuskiem.
rozwiń zwiń