X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy potrafimy pięknie korzystać z niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 13:05
Setna rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do wspólnego świętowania. Okazuje się jednak, że często nie chcemy, a może nie potrafimy wspólnie świętować. 
Audio
  • Czy potrafimy pięknie korzystać z niepodległości? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: plantic/Shutterstock.com

londyn emigracja ludzie 1200.jpg
Czy myślę o wyjeździe z Polski?

Pomysły na uczczenie rocznicy budza kontrowersje, a wspólny marsz jest niemożliwy. Może dlatego, że niepodległość wydaje się oczywista i nie wymaga specjalnego traktowania…

– Wczoraj się okazało, że jesteśmy w kłopocie, ponieważ 11 listopada to był dzień podpisania kapitulacji wojsk niemieckich. W związku z tym w Europie Zachodniej jest on ważnym świętem. Myśmy z tym naszym odzyskaniem niepodległości znaleźliśmy się na uboczu tego nurtu. Można wskazać na inne daty np. 14 listopada, kiedy to Józef Piłsudski został Naczelnikiem Państwa – tłumaczy historyk Andrzej Paczkowski.

– Myślę, że w gronie rodzinnym dotknęło to wszystkich, kiedy to w trakcie jakiejś uroczystości dwie strony zaczynają się spierać. Mnóstwo konfliktów pojawia się w trakcie świąt – mówi mediator Robert Boch. – Czy przekonywanie kogoś do wartości, których ta osoba z pewnością się nie przekona, jest warte np. zerwania więzi rodzinnych? – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Andrzej Paczkowski (historyk), Robert Boch (mediator, mediatorzy.pl), Kazimierz Kik (politolog), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski), prof. Adam Grzegorczyk (Rektor Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie)
Data emisji: 12.11.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


  


Czytaj także

Czy pójdziemy razem w Marszu Niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:00
Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze z przed wyborami powiedział, że widzi siebie w jednym pochodzie z okazji stulecia niepodległości z Donaldem Tuskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Polacy spóźniają się z regulowaniem rachunków?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 13:15
Z badań przeprowadzonych przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że prawie 10 mln Polaków zwleka z płatnościami. Kwota ta sięga blisko 15 mld złotych.
rozwiń zwiń