X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy właściciele psów powinni obawiać się nowych przepisów?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 13:02
5 tysięcy złotych za psa puszczonego luzem czy obowiązkowy kaganiec dla czworonogów na spacerze, to tylko część zmian, które wprowadzono w kodeksie wykroczeń dla właścicieli psów. Czy w związku z obostrzeniami, gminy powinny same decydować o psie na spacerze?
Audio
  • Czy gminy powinny same decydować o psie na spacerze? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Alexey Androsov

 – W tym przypadku mamy do czynienia z pewnym niezrozumieniem istoty regulacji prawnych – mówi sędzia Andrzej Skowron, współautor zmian w przepisach prawnych. – Podniesione kary to sankcje, które można orzekać tylko i wyłącznie w drodze wyroków. Nakładane są po przeprowadzeniu rozprawy, natomiast organy mandatowe nie mogą nakładać aż tak wysokich kar jak 5 tysięcy złotych za psa bez smyczy. To powinno być oczywiste – dodaje. 

– Należy pamiętać, że pies postrzega świat poprzez zapachy. Ograniczanie czworonogom ich naturalnego ruchu, wiąże się z ograniczeniem węszenia, zaznaczania terenu, a tym samym nieuniemożliwienia realizowanie naturalnych potrzeb tych zwierząt. Jeśli pies musi przebywać na smyczy, to powinien minimum dwa razy w tygodniu przebywać w miejscu, gdzie będzie mógł się wybiegać – podkreśla Jolanta Łapińska, lekarz weterynarii ze schroniska "Na Plauchu". Jak dodaje, lepszy efekt przyniosłaby edukacja ludzi i zarezerwowanie środków na taką działalność. – To wyjście korzystniejsze, niż wprowadzanie nakazów i zakazów, które z resztą nie są egzekwowane – przekonuje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Józef Neterowicz (Związek Powiatów Polskich), Jolanta Łapińska (lekarz weterynarii, schronisko "Na Paluchu"), Lukasz Musiał (Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!), dr Michał Rudy (Szkoła Prawa, Uniwersytet SWPS), Paweł Gebert (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals), Andrzej Skowron (sędzia, współautor zmian w przepisach prawnych w kodeksie wykroczeń dla właścicieli psów)
Data emisji: 28.11.2018
Godzina emisji: 12.07

kb/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zmiany w prawie łowieckim były potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:30
Pod koniec marca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa łowieckiego. Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą brać udziału w polowaniu. Minister środowiska zyskał nadzór na Polskim Związkiem Łowieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srogie kary dla właścicieli psów?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:30
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało zwiększenie sankcji "dla nieodpowiedzialnych opiekunów zwierząt". 
rozwiń zwiń