X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy dbam o oszczędzanie prądu w domu?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:15
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w "Za a nawet przeciw", że wzrost cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku nie przekroczy 5 %.
Audio
  • Czy dbam o oszczędzanie prądu w domu? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

shutterstock_636424826 dym belchatow 1200.jpg
Czy powinniśmy ograniczać energię węglową?

Tyle tylko, by było to możliwe powstał Fundusz Efektywności Energetycznej i Rekompensat. Pieniądze do funduszu trafią z budżetu, czyli od podatników oraz z państwowych firm energetycznych. Czyli również od nas wszystkich. Zawsze przyda się refleksja nad naszym domowym zużyciem prądu. Czy potrzebuję aż tylu urządzeń? Czy zwracam uwagę na ich klasę energetyczną?

– Rozwiązanie, które proponuje minister Krzysztof Tchórzewski, nie tyle powstrzyma wzrost cen, co przesypie jedną część pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. Nie ma żadnego wpływu na niezbędną od lat modernizację systemu elektroenergetycznego w Polsce. Niestety nie zmieni to trendu długoterminowego – mówi Aleksandra Gawlikowska-Fyk z Forum Energii.

– Mechanizm finansowania budżetu rekompensat ma być, zgodnie z deklaracją ministerstwa trochę odmienny. Jednym składnikiem finansującym mają być opłaty z tytuły emisji CO2. Drugi to budżet  firm energetycznych, które mają przeznaczyć część swoich zysków na program rekompensat – zaznacza Jan Biernacki, ekspert w zespole energetyki PWC.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: 
Aleksandra Gawlikowska-Fyk (Forum Energii), Jan Biernacki (ekspert w zespole energetyki PWC), Aleksander Śniegocki (kierownik projektu Energia i Klimat, Wiese Europe), Andrzej Szczęśniak (ekspert energetyczny), Bartłomiej Derski (portal wysokienapiecie.pl), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha)
Data emisji: 12.12.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy dewiza "Bóg, Honor, Ojczyzna" może widnieć w paszporcie?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 14:06
Nowy polski paszport ma specjalną szatę graficzną z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przyjmujący dopalacze powinni płacić za pobyt w szpitalu?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:10
Bierzesz dopalacze? Będziesz płacił za leczenie! Każdego dnia wiele szpitali zmaga się z nieobliczalnymi pacjentami po tzw. dopalaczach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nadmierny fiskalizm spowalnia nasz rozwój gospodarczy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 13:00
Według wyliczeń Eurostatu przesuwamy się w górę w rankingu najbardziej opodatkowanych państw w Europie. Z każdej wypracowanej złotówki oddajemy państwu ponad 35 groszy.
rozwiń zwiń