X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy pracę rządu oceniam pozytywnie?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:15
Zgodnie z listopadowymi badaniami CBOS-u wzrosła w porównaniu do października dobra ocena działalności rządu.
Audio
  • Czy pracę rządu oceniam pozytywnie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

53 proc. respondentów pracę gabinetu ocenia dobrze. Źle 30 proc. Sam premier cieszy się akceptacją połowy respondentów. Właśnie mija rok pracy rady ministrów w aktualnym składzie. Co się udało, a co nie? Co nas denerwuje, a co nas cieszy?

– Pomoc państwa i funkcja wyrównywania kontrastów ma na celu pomóc i wzmocnić tych, którzy tego najbardziej potrzebują. To jest zasada demokratycznego państwa. Ten rząd bez wątpienia zmniejszył kontrasty. Wyprowadziliśmy setki tysięcy rodzin z biedy i ubóstwa – mówi Tadeusz Cymański, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.  

– Ja nie dostrzegam konkretnych, pozytywnych działań. Poza oczywiście skalą pazerności czy hasłem Beaty Szydło "nam się te pieniądze należały". Wszystko im się należy. Praca dla swoich dzieci czy karuzele stanowisk w spółkach energetycznych. PiS poszedł do wyborów z hasłami przyzwoitości i skromności, a dziś mamy pazerność, butę i obsadzanie stanowisk – zaznacza Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tadeusz Cymański (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Michał Szczerba (poseł, Platforma Obywatelska), prof. Kazimierz Kik (politolog), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski), Dominik Owczarek (Analityk Instytutu Spraw Publicznych), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców)

Data emisji: 13.12.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji

Czytaj także

Czy przyjmujący dopalacze powinni płacić za pobyt w szpitalu?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:10
Bierzesz dopalacze? Będziesz płacił za leczenie! Każdego dnia wiele szpitali zmaga się z nieobliczalnymi pacjentami po tzw. dopalaczach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nadmierny fiskalizm spowalnia nasz rozwój gospodarczy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 13:00
Według wyliczeń Eurostatu przesuwamy się w górę w rankingu najbardziej opodatkowanych państw w Europie. Z każdej wypracowanej złotówki oddajemy państwu ponad 35 groszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dbam o oszczędzanie prądu w domu?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:15
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w "Za a nawet przeciw", że wzrost cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku nie przekroczy 5 %.
rozwiń zwiń