X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy mam zaufanie do obietnic wyborczych?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:15
Nikt nam nie obieca tyle, co polityk marzący o władzy albo ten, który chce ją utrzymać.
Audio
  • Czy ufamy obietnicom wyborczym? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sejm RP
Sejm RP Foto: Shutterstock/Maciej Matlak

Na przyszły rok rząd planuje rewolucję w alimentach, dodatkowe pieniądze dla niepełnosprawnych i dopłaty do czynszu. Podczas niedawnej konwencji, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podwyżki płac. Co na to opozycja? Platforma  przedstawiła program obniżenia progów podatkowych i 500 + dla najgorzej zarabiających. Grzegorz Schetyna obiecał także obniżenie podatku VAT na żywność i niższą akcyzę na prąd.

– Czasami ludzie reagują na nierealne obietnice. Pytanie tylko na ile to się później mści w kolejnych wyborach, bo znamy te przypadki z przeszłości, kiedy huczne zapowiedzi, że coś się na pewno nie będzie działo później powodowały bardzo poważne podważenie zaufania – mówi Jarosław Flis, socjolog.

– Klasa polityczna w Polsce i wielu innych krajach, nie jest w stanie dotrzymać dużej części obietnic, które są składane albo może je później tak interpretować, jak jest to wygodne z perspektywy z wiedzy, jaką każdy kto rządzi nabywa – dodaje prof. Wawrzyniec Konarski, politolog.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jarosław Flis (socjolog, publicysta, komentator polityczny), Dominik Owczarek (analityk, Instytut Spraw Publicznych), prof. Adam Grzegorczyk (politolog, Wyższa Szkoła Promocji), prof. Wawrzyniec Konarski (politolog, Akademia Finansów i Biznesu Vistula), Adam Gendźwiłł (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Sergiusz Trzeciak (politolog, prawnik, specjalista ds. marketingu politycznego)

Data emisji: 18.12.2018
Godzina emisji: 12.09

kg

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji