X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy potrafię reagować po pobiciu sąsiadki?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 13:00
Co 40 sekund średnio dochodzi w Polsce do przemocy domowej. Przemocy doświadcza cztery miliony kobiet rocznie!
Audio
  • Jak reagować na przemoc w rodzinie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

To nie jest zjawisko, które dotyka tylko tzw. rodzin patologicznych. Bicie jest na porządku dziennym i nocnym także w tzw. normalnych rodzinach.

– Nie znamy pełnej skali tego zjawiska. Niestety trochę jest tak, że przemoc w rodzinie jest bezkarna, dlatego że my milcząco na to pozwalamy, my, czyli świadkowie, rodzina, znajomi. Wiemy, podejrzewamy, słyszymy i nie reagujemy. Są pewne środki karne, które nie są orzekane i jednym z takich środków jest udział sprawcy w programach korekcyjno-edukacyjnych. Sprawca nie zmieni się, dlatego że zostanie skazany na karę pozbawienia wolności, on ma szansę się zmienić, jeżeli go tej przemocy oduczymy poprzez te programy  – powiedziała dr Sylwia Spurek.

– Jeśli ofiara przemocy zadzwoni na "Niebieską linię" będzie rozmawiać z psychologiem lub prawnikiem, czyli z osobami, które mają przygotowanie do udzielania konsultacji z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zdarza się, że dzwonią mężczyźni choć często dzwonią mężczyźni, którzy sami stosują przemoc z prostym pytaniem: widzę, że to, co robię rodzinie jest nie dobre, nie potrafię tego zatrzymać, nie wiem, jak inaczej mam się zachować, kiedy puszczają mi nerwy. Wiem, że w Polsce są prowadzone różnego rodzaju programy. Czy wiecie do kogo mam się zwrócić po pomoc? Te telefony cieszą nas najbardziej – dodaje Renata Durda z Ogólnopolskiego Pogotowia dla ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Sylwia Spurek (prawnik, z-ca Rzecznika Praw Obywatelskich ds. równego traktowania), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie BABA), insp. Mariusz Ciarka (rzecznik Komendy Głównej Policji w Warszawie), Renata Durda (kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"), Beata Mirska-Piworowicz (prezes Stowarzyszenia Damy Radę), Sergio de Arana (Stowarzyszenie Głos Przeciw Przemocy)
Data emisji:
7.01.2019
Godzina emisji: 
12.08

kg/kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji

Czytaj także

Czy podnieść pensje nauczycielom?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 13:15
W wielu szkołach protestują nauczyciele, którzy chcą zwrócić uwagę na niskie pensje. Początkujący nauczyciel stażysta otrzymuje 1750 złotych netto miesięcznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy coś dobrego, miłego wydarzyło mi się w mijającym roku?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 13:15
Choć jeszcze czuć świąteczną atmosferę, a dla wielu z nas trwa długi weekend, nieubłaganie nadchodzi czas podsumowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy sprzedaż żywego karpia powinna być zakazana?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 13:00
Projekt nowej ustawy o ochronie zwierząt utknął w sejmie. Prawdopodobnie z ustawy zniknie zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego. Co zostanie? 
rozwiń zwiń