X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mniejsze obciążenia dla słabiej zarabiających?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 13:10
Rząd, na czele z ministrem finansów, pracuje nad rozwiązaniami podatkowymi, które mają spowodować, że mniej zarabiający będą łagodniej obciążani daninami, by w portfelu zostało im nieco więcej.
Audio
  • Mniejsze obciążenia dla słabiej zarabiających? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: StanislauV/Shutterstock

Szczegóły poznamy na początku lutego, może pod koniec stycznia. Jakie pomysły są rozważane? M.in. wyższa kwota wolna od podatku, ale dla niektórych. A także dodatkowa, niższa stawka podatkowa PIT.

– Wszystko zależy od tego, czy patrzymy tylko na podatki lub na podatki i składki emerytalne. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko podatki, to jednak mamy do czynienia z systemem progresywnym. Widać to mocniej, jeśli dołączymy do tego wydatki publiczne. W przypadku dodania składek na ZUS, ta progresywność się znacznie zmniejsza – mówi rektor rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, prof. Witold Orłowski.

– Jeśli chodzi o propozycje, które aktualnie się pojawiają, aby zmniejszyć obciążenia klasie średniej, zdecydowanie w tym kierunku powinien pójść każdy rząd. W tym momencie obciążenia ich pracy są najwyższe. Takie osoby płacą najwyższe podatki – zaznacza Przemysław Pruszyński z Konfederacji Lewiatan.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: 
prof. Witold Orłowski (ekonomista, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Narodowa Rada Biznesu), Przemysław Pruszyński (Konfederacja Lewiatan), Jacek Czarnecki (Stowarzyszenie Podatników w Polsce), dr Marcin Kędzierski (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Piotr Kuczyński (główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców)
Data emisji: 16.01.2019
Godzina emisji: 12.08

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: