X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy mamy pomysł na walkę z nienawiścią w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 13:15
Wszyscy są zgodni. Wulgarność, nienawiść, nawoływanie do przemocy, agresja przekraczają w internecie wszelkie granice. Nie ma żadnych świętości, nie ma żadnych hamulców.
Audio
  • Czy mamy pomysł na walkę z nienawiścią w internecie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: UVgreen/Shutterstock

Zakaz stosowania mowy nienawiści wpisano do konstytucji kilku państw unijnych. W Polsce mamy liczne artykuły w kodeksie karnym, które teoretycznie chronią prawa atakowanych. Na przykład artykuł 180, który uwzględnia groźby karalne albo artykuł 212 mówiący o pomawianiu innych.

– Dzisiaj stajemy przed wyzwaniem ograniczania mowy nienawiści w internecie. Jestem w tej kwestii bardzo poważnym optymistą. Po pierwsze dotarła do nas świadomość, a po drugie powinniśmy zacząć podejmować środki, żeby z tym walczyć – zaznacza redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota. – Gratulujmy tym, którzy zaczęli walkę z mową nienawiści – dodaje.

– W ciągu ostatnich trzech dni zatrzymaliśmy już kilkanaście osób. Chciałem się zwrócić do wszystkich, aby odpowiedzialnie korzystali z portali i komunikatorów internetowych. W sieci nie jesteśmy anonimowi. Bezprawne zachowanie pozostawia ślad – zaznacza nadkom. Andrzej Browarek, Naczelnik Wydziału Prasowo-Informacyjnego Komendy Głównej Policji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bogusław Chrabota
 (redaktor naczelny "Rzeczpospolitej"), nadkom. Andrzej Browarek (Naczelnik Wydziału Prasowo-Informacyjnego Komendy Głównej Policji), Konstanty Młynarczyk (redaktor naczelny chip.pl), prof. Wiesław Gałązka (Dolnośląska Szkoła Wyższa), Przemysław Pająk (redaktor naczelny SpidersWeb), Dominik Owczarek (analityk Instytutu Spraw Publicznych)
Data emisji: 17.01.2019
Godzina emisji: 12.08

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Pensja dla Pierwszej Damy?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 13:25
To może być jeden z nielicznych pomysłów, pod którym podpiszą się wszystkie ugrupowania polityczne w Sejmie. Chodzi o Pierwsze Damy, żony prezydentów, które podczas kadencji mężów nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przeszkadza mi inwigilacja prowadzona przez mój telefon?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:00
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Weijinga W., dyrektor chińskiej firmy Huawei i Piotra D., byłego funkcjonariusza ABW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniejsze obciążenia dla słabiej zarabiających?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 13:10
Rząd, na czele z ministrem finansów, pracuje nad rozwiązaniami podatkowymi, które mają spowodować, że mniej zarabiający będą łagodniej obciążani daninami, by w portfelu zostało im nieco więcej.
rozwiń zwiń