X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy język polityki zmieni się?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:30
Zewsząd słychać głosy wzywające do opamiętania się. Apelują dziennikarze, komentatorzy i wyborcy.
Audio
  • Czy język polityki powinien się zmienić? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Darren Whittingham

Apelują nawet politycy, choć trudno wyobrazić sobie, że nagle zrezygnują z języka opartego na ostrych, czasem brutalnych argumentach. Padają nawet wezwania skierowane do liderów politycznych, by wykluczali z szeregów partii szczególnie bezwzględnych działaczy.

– Ja mam poczucie, że musimy coś zrobić, że tak nie może być dalej. Ta straszna tragedia, śmierć Pawła Adamowicza, zamordowanego w takich okolicznościach, bo podczas WOŚP, musi być jakimś znakiem i momentem odgradzającym przeszłość z mową nienawiści i dającym nadzieję, że można inaczej prowadzić debatę publiczną. Wiele trzeba zrobić, żeby to się zmieniło, ale trzeba próbować – powiedział poseł PO Sławomir Neumann.

– Jest źle, niedobrze, jest pożar w całym rozkwicie, ale jeszcze nie ma pożogi. Ja bym na przekór doświadczeniu stawiał na nadzieję, bo pobrzmiewa w wypowiedziach niektórych osób. Stać nas na to słowo, które jest nieobecne, czyli refleksja. Musimy się zatrzymać, bo jesteśmy cywilizacją, a nie stadem pędzącym po równinach Serengeti. Jest to szansa i ten straszliwy mord musimy wykorzystać do zmiany – dodaje poseł PiS Tadeusz Cymański.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: 
Sławomir Neumann (poseł, Przewodniczący Klubu Platformy Obywatelskiej), Tadeusz Cymański (poseł Prawa i Sprawiedliwości), prof. Katarzyna Kłosińska (językoznawczyni, Uniwersytet Warszawski), prof. Jarosław Flis (socjolog, Uniwersytet Jagielloński), prof. Mariusz Jędrzejko (Centrum Profilaktyki Społecznej), prof. Jan Hartman (filozof, bioetyk)
Data emisji: 21.01.2019
Godzina emisji: 12.09

kg/kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy mam zaufanie do obietnic wyborczych?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:15
Nikt nam nie obieca tyle, co polityk marzący o władzy albo ten, który chce ją utrzymać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniejsze obciążenia dla słabiej zarabiających?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 13:10
Rząd, na czele z ministrem finansów, pracuje nad rozwiązaniami podatkowymi, które mają spowodować, że mniej zarabiający będą łagodniej obciążani daninami, by w portfelu zostało im nieco więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mamy pomysł na walkę z nienawiścią w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 13:15
Wszyscy są zgodni. Wulgarność, nienawiść, nawoływanie do przemocy, agresja przekraczają w internecie wszelkie granice. Nie ma żadnych świętości, nie ma żadnych hamulców.
rozwiń zwiń