X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matczyne emerytury?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 13:15
W tym roku (prawdopodobnie od marca) ma ruszyć projekt zakładający finansowanie emerytur dla matek z co najmniej czworgiem dzieci.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

oszczędności złotówki 1200.jpg
Czy udział w programie PPK opłaca się?

W budżecie państwa na ten rok przewidziane są pieniądze, służące finansowaniu planu. Projekt zakłada przyznanie kobietom, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci minimalnej emerytury, na poziomie 1029,80 gr. Dotyczy to również kobiet, które nigdy nie pracowały lub nie mają pełnego stażu pracy.

– Takie emerytury są zasadne i sprawiedliwe. One są gestem w kierunku grupy społecznej, która bardzo intensywnie pracuje. Dotychczasowy system emerytalny nie dostrzega pracy wykonywanej w domu przy wychowywaniu dzieci. Ta praca jest niezwykle pożyteczna i ważna społecznie – zaznacza Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin 3Plus. 

– Nie rozumiem celu tej ustawy. Jeśli chodzi o to, że jest nas za mało, to według mnie mamy do czynienia z czymś co jest prawidłowe dla prymitywnej gospodarki. Właśnie w zacofanych krajach ilość dzieci miała decydować o tym, że na starość rodzice będą właśnie przez nich utrzymywani – zaznacza Andrzej Strębski, ekspert systemów emerytalnych. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Joanna Krupska (prezes Związku Dużych Rodzin 3Plus), Andrzej Strębski (ekspert systemów emerytalnych) dr Joanna Torbé (ekspert BCC), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie BABA), Tomasz Duda (psycholog, Warszawski Uniwersytet Medyczny), Katarzyna Kądziela (Inicjatywa Feministyczna)

Data emisji: 22.01.2019
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Mniejsze obciążenia dla słabiej zarabiających?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 13:10
Rząd, na czele z ministrem finansów, pracuje nad rozwiązaniami podatkowymi, które mają spowodować, że mniej zarabiający będą łagodniej obciążani daninami, by w portfelu zostało im nieco więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mamy pomysł na walkę z nienawiścią w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 13:15
Wszyscy są zgodni. Wulgarność, nienawiść, nawoływanie do przemocy, agresja przekraczają w internecie wszelkie granice. Nie ma żadnych świętości, nie ma żadnych hamulców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy język polityki zmieni się?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:30
Zewsząd słychać głosy wzywające do opamiętania się. Apelują dziennikarze, komentatorzy i wyborcy.
rozwiń zwiń