X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy protest rolników jest zasadny?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:15
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja rolników – AGRO Powstanie 2019. Akcja polega na blokowaniu dróg.     
Audio
  • Czy protest rolników jest zasadny? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Rolnicy z AGROunii blokują przejście dla pieszych na ulicy 3-go Maja w Jarosławiu
Rolnicy z AGROunii blokują przejście dla pieszych na ulicy 3-go Maja w JarosławiuFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Na 6 lutego działacze Unii Warzywno-Ziemniaczanej zapowiadają dużą manifestację w Warszawie. Rolnicy narzekają na nieopłacalność produkcji, na niskie ceny skupu i na gigantyczną konkurencję z importu.

– Dzisiaj nasze państwo robi bardzo mało, by wpływać na nieograniczony przywóz towarów zza granicy. To przyczyni się do upadku gospodarstw rodzinnych w naszym kraju. Nie jesteśmy w stanie konkurować z gospodarstwami na Ukrainie, które bardzo często są finansowane przez kapitał zachodni – mówi Michał Kołodziejczak, założyciel Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

– Tym, którzy są w trudnej sytuacji, wcale się nie dziwię, że wychodzą na drogi. Zmusza ich do tego sytuacja ekonomiczna. Niemiej jednak jako samorząd rolniczy podejmujemy rozmowy z rządem, aby rozwiązać tę trudną sytuację – zaznacza wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Mirosław Borowski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: 
Michał Kołodziejczak (Agrounia, założyciel Unii Warzywno-Ziemniaczanej), Mirosław Borowski (wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych), Władysław Serafin (prezes Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych), Anna Arabska (redaktor naczelna Wiadomości Rolnicze Polska), Edward Kosmal (Związek Zawodowy Solidarność Rolników Indywidualnych województwa zachodnio-pomorskiego), Piotr Zgorzelski (poseł, Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 29.01.2019
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Emerytura bez podatku?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 13:30
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ma pracować nad obywatelskim projektem ustawy o zwolnieniu emerytur z podatku i składki zdrowotnej. Jeśli przyjmiemy takie rozwiązanie, świadczenia "do ręki" wzrosną o ok. 20 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrownia atomowa w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 13:15
Ministerstwo Energii informuje, że Polska powinna zbudować nie jedną, a dwie elektrownie jądrowe. Miałyby powstać do 2043 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mam powód, żeby pozwać Skarb Państwa?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 13:00
Sąd przyjął argumenty powódki i uznał, że państwo polskie nieskutecznie walczy ze smogiem, przez co narusza dobra osobiste obywateli.
rozwiń zwiń