X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy program "Posiłek w szkole i w domu" ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 14:50
Minister rodziny Elżbieta Rafalska przedstawiła program "Posiłek w szkole i w domu". W ciągu pięciu lat ma kosztować 2,75 mld.
Audio
  • Czy program "Posiłek w szkole i w domu" to dobry pomysł? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Program ma zapewnić pomoc nie tylko uczniom z rodzin o trudnej sytuacji, ale także osobom starszym, niepełnosprawnym i o niskich dochodach. Pomysł komentowany jest różnie. Padają zarzuty o niepotrzebnym rozdawnictwie pieniędzy.

Czy program "Posiłek w szkole i w domu" ma sens?

– Ważne jest to, że program, który wszedł z dniem 1 stycznia 2019 roku przewiduje doposażenie, bądź odbudowanie infrastruktury stołówkowej w poszczególnych gminach. Z raportu przedstawionego przez Ministerstwo Edukacji wynika, że wsparcie dla gmin na tworzenie miejsc, gdzie będą tworzone stołówki, bądź odbudowanie infrastruktury jest bardzo ważne i potrzebne – mówi Justyna Pawlak z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Taki program generalnie ma sens. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Ten program ma zmienić to, co dotychczas funkcjonowało, bo program dożywiania dzieci w szkołach istnieje. W minionych latach powstawały podobne. Jeśli ma to być tylko proste zastąpienie, to nie będzie tu pozytywnej oceny. Ma on jednak jedną genialną rzecz do zrealizowania – zmiana nawyków żywieniowych naszych dzieci i młodzieży. Mamy opinie dietetyków i lekarzy, które mówią, że coś złego dzieje się w tym zakresie i ten program ma szansę być takim pilotażem nauki zdrowego żywienia – tłumaczy ekonomista Andrzej Polaczkiewicz.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Justyna Pawlak (zastępca dyrektora Departamentu Pomocy Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Agnieszka Ludwin (zastępca dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego w Ministerstwie Edukacji Narodowej), Marek Borowski (prezes Federacji Polskich Banków Żywności), Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista), Zuzanna Janaszek-Maciaszek (Fundacja Podaj Dalej), Wojciech Starzyński (prezes zarządu Fundacji Rodzice Szkole)
Data emisji: 6.02.2019
Godzina emisji: 
12.06

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy wychowanie do życia w rodzinie dobrze przygotuje do życia?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 19:00
MEN w nowej podstawie programowej wychowania do życia w rodzinie wprowadziło zmiany proponowane przez różne organizacje społeczne, m.in. Instytut Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monitoring w szkole?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:30
Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowały projekt ustawy regulującej obecność kamer w szkołach.
rozwiń zwiń