X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy państwo należycie wspiera klasę średnią?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:00
Pakiet ulg podatkowych, takich jak zwiększenie kosztu uzyskania przychodu i ulgi podatkowe dla aktywnych zawodowo. To propozycje, o których rozmawia rząd, przygotowując nowe propozycje społeczne w nowym roku.
Audio
  • Czy państwo należycie wspiera klasę średnią? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Polska znalazła się w UE wśród państw o najwyższym wzroście PKB.
Polska znalazła się w UE wśród państw o najwyższym wzroście PKB.Foto: pixabay.com/nattanan23

emerytury 1200.jpg
Emerytura bez podatku?

Podjęto decyzję, że po hojnym wsparciu socjalnym pora na działania prorozwojowe, które mają szansę pomóc w budowie klasy średniej. Na biurko premiera spływają propozycje ulg podatkowych i dodatków. Ma na to pozwalać dobra sytuacja budżetowa, a nadchodzące wybory są idealnym pretekstem. 

Czy w Polsce wiemy czym jest klasa średnia? – Nasza klasa średnia jest marginalna, jeśli popatrzymy po progach podatkowych osób, po wielkości ich przychodów, to w zasadzie mamy osoby, które są na poziomie dostatecznym i to jest 90 procent. Mamy kilka procent osób jako klasę średnią i 0.5-1 procent osób najbogatszych – ocenia prof. Konrad Raczkowski. 

podatki1200.jpg
Czy nadmierny fiskalizm spowalnia nasz rozwój gospodarczy?

Cezary Kaźmierczak mówiąc o przygotowywanych zmianach zwrócił uwagę, że Polski system podatkowy jest bardzo niesprawiedliwy. – Najbardziej obciążą on najniższe wynagrodzenia i najmniejsze działalności gospodarcze. Do niedawna, przed wejściem w życie "małego ZUS-u" opodatkowanie tych działalności sięgało 70 procent przychodów przedsiębiorcy. To była główna przeszkoda w prowadzeniu działalności gospodarczej i główny czynnik wyjazdów, bo jak wiadomo na początku drogi zawodowej ludzie zarabiają najmniej – przekonuje gość Kuby Strzyczkowskiego. 

Czy powinniśmy przebudować polski system podatkowy? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze. 

***

vat1200.jpg
Czy obniżanie podatków jest dobrym rozwiązaniem dla fiskusa i podatnika?

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Konrad Raczkowski (Narodowa Rada Rozwoju), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha, miesięcznik finansowy "BANK"), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), 
Elżbieta Mączyńska (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechnika Warszawska)
Data emisji: 12.02.2019
Godzina emisji: 
12.07

gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy natrętne nękanie dłużnika powinno być zagrożone więzieniem?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 13:00
Firmy windykacyjne sięgają po różne metody, by odzyskać dług. Natrętne telefony, odwiedzanie dłużnika w pracy i w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy program "Posiłek w szkole i w domu" ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 14:50
Minister rodziny Elżbieta Rafalska przedstawiła program "Posiłek w szkole i w domu". W ciągu pięciu lat ma kosztować 2,75 mld.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zlikwidować opłaty klimatyczne?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:00
Ferie trwają i pojechaliśmy w góry. Zacierają ręce właściciele hoteli, kwater prywatnych, wyciągów narciarskich kurortowych restauracji i straganów z pamiątkami. Zacierają też ręce władze samorządowe, bo turyści muszą płacić opłaty klimatyczne które zasilają lokalne budżety.
rozwiń zwiń