X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:00
W poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka i 29-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami.
Audio
  • Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DedMityay/Shutterstock.com

Centralne Biuro Śledcze Policji, też w poniedziałek, zatrzymało 12 osób podejrzanych o to samo. I wreszcie Dolny Śląsk – i znowu poniedziałek – policjanci z wydziału antynarkotykowego komendy wojewódzkiej  zatrzymali dwóch mężczyzn. To tylko jeden dzień. Ale gangów narkotykowych przybywa.

– Oczywiście narkotyki spływają do nas z zagranicy, ale również w Polsce dochodzi do ich produkcji. Wtedy też wyprowadzane są one poza nasze granice – mówi Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji. – W minionym roku funkcjonariusze CBŚP przejęli ponad 11 ton różnego rodzaju narkotyków – dodaje. 

– Przestępcy zauważyli, że zyski, które przynosi świat narkotykowy, są najwyższe w historii – zaznacza prof. Mariusz Jędrzejko, dyrektor programowy z Centrum Profilaktyki Społecznej. – Jest coraz więcej ludzi, którzy nie wytrzymują tempa współczesnego życia lub takich osób, które mają głębokie zaburzenia i szukają dla nich upustu. Rynek narzucający substancje i rynek odbiorcy konfrontują się ze sobą – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Iwona Jurkiewicz (rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji), prof. Mariusz Jędrzejko (dyrektor programowy Centrum Profilaktyki Społecznej), Magdalena Dąbkowska (ekspertka międzynarodowej polityki narkotykowej), Agata Kwiatkowska (dyrektor programu edukacji szkół, Fundacja Edukacji Społecznej), Artur Malczewski (Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii) 
Data emisji: 27.02.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zlikwidować obowiązkową matematykę na maturze?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 14:40
"Nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia" – tak zaczyna się raport NIK, która przyjrzała się obowiązkowej maturze z matematyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przywrócić handel we wszystkie niedziele?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:00
W marcu minie rok, odkąd działa ustawa o zakazie handlu w niedziele. Odbijamy się od zamkniętych sklepowych drzwi, co prawda jeszcze nie we wszystkie niedziele, ale to miał być początek, bo jako finał zapowiadano całkowity zakaz handlu w dni, które oznaczone są czerwonym kolorem w kalendarzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500+ na każde dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 13:00
500+ na każde dziecko – taką obietnicę złożył Jarosław Kaczyński w czasie konwencji PiS. Zmiany mają wejść w życie już od 1 lipca 2019.
rozwiń zwiń