X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy plany rządu uważam za rozsądne?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:00
Nowa, niższa składka PIT na poziomie 17 procent. Zero podatku dochodowego, ale osób młodych (do 26. roku życia) zarabiających poniżej 6,5 tysiąca netto. 500+ także dla pierwszego dziecka. Trzynasta wypłata – 1110 złotych dla każdego emeryta i rencisty. Oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodu.
Audio
  • Czy plany rządu uważam za rozsądne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/piviso

Rząd mówi: "Damy radę!". Opozycja wskazuje na zagrożenia dla finansów państwa. 


niemowle dziecko 1200.jpg
500+ na każde dziecko?

– Znaczna część tych pieniędzy wraca do budżetu państwa pod postacią opłat różnego rodzaju, podatków, bo Polacy wydają te pieniądze, w sumie niewielkie przecież, na konsumpcję, na popyt indywidualny, który jest podstawą wysokiego wzrostu gospodarczego w Polsce – zwraca uwagę Janusz Szewczak, poseł PiS i zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów. Mówiąc o tegorocznym budżecie gość Kuby Strzyczkowskiego zwracał uwagę na oszczędności i nadwyżkę w budżecie. 

Czy źródłem finansowania planów rządu mogą być rezerwy celowe? – I tak i nie. Zostały one stworzone po to, żeby realizować określone cele. PiS tworząc w tym roku plan finansów państwa na ten rok przekroczył dopuszczalny poziom rezerw celowych i mamy prawie 30 mld zł w rezerwach, choć powinno być to tylko 20 mld. Mówiłam, że PiS ukrywa tam jakąś kiełbasę wyborczą, bo jeszcze nie wie, co i komu chce dać – przypomina Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej, była wiceminister finansów. 

zus1200.jpg
Dobrowolne składki na ZUS dla przedsiębiorców?

 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Janusz Szewczak (poseł PiS, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów), Jarosław Janecki (ekonomista banku Societe Generale ), dr hab. Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Izabela Leszczyna (posłanka Platformy Obywatelskiej, członkini sejmowej Komisji Finansów, była wiceminister finansów), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Politechnika Warszawska), Paweł Satalecki
Data emisji: 4.03.2019 
Godzina emisji: 12.06

gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy sprawę restytucji mienia obywateli amerykańskich powinniśmy uznać za zamkniętą?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 13:15
Czego oczekują Amerykanie? Czym jest ustawa Just Act 447? Czy jesteśmy do czegoś zobowiązani?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przywrócić handel we wszystkie niedziele?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:00
W marcu minie rok, odkąd działa ustawa o zakazie handlu w niedziele. Odbijamy się od zamkniętych sklepowych drzwi, co prawda jeszcze nie we wszystkie niedziele, ale to miał być początek, bo jako finał zapowiadano całkowity zakaz handlu w dni, które oznaczone są czerwonym kolorem w kalendarzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:00
W poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka i 29-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami.
rozwiń zwiń