Czy karta LGBT jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 13:30
Fundacja Mamy i Taty powołała Ruch 4 Marca. Będzie on informować rodziców i nauczycieli jak reagować na próby wchodzenia organizacji gejowskich do szkół.
Audio
  • Czy karta LGBT jest potrzebna? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/StockSnap

zakupy free1200.jpg
Czy przywrócić handel we wszystkie niedziele?

To reakcja na podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego "Warszawską Deklaracje LGBT". Ratusz uspokaja: "wprowadzenie karty LGBT ma służyć poprawie bezpieczeństwa osób homoseksualnych. Nie ma w tym żadnej sensacji". Zdaniem krytyków karty specjalne prawa dla osób homoseksualnych będą wprowadzane również w innych miastach.

– Musimy głośno mówić o tym, że osoby LGBT w Polsce są od wielu lat dyskryminowane. Nie mamy możliwości formalizacji naszych związków. Nie ma ustawy o związkach partnerskich i o równości małżeńskiej. Jeśli chodzi o prawną ochronę, to nie ma jej w przypadku mowy nienawiści – zaznacza radny Miasta Stołecznego Warszawy, Marek Szolc. 

– Warto zaznaczyć, że w Polsce mamy równość wobec prawa i wszystkie osoby, które doświadczają jakiś form przemocy, czy są ofiarami przestępstw, powinny otrzymywać taką pomoc. Z tego co wiemy, taka pomoc jest dostarczana, ponieważ środki funduszu sprawiedliwości są przeznaczane na tego typu projekty – mówi Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Marek Szolc (radny Miasta Stołecznego Warszawy, współautor deklaracji LGBT), Marek Grabowski (fundacja "Mamy i Taty"), Zofia Klepacka (brązowa medalistka olimpijska w windsurfingu), Marek Ast (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Anna Mazurczak (prawnik, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego), Marek Błaszczyk (prezes fundacji "My Rodzice")
Data emisji: 5.03.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:00
W poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka i 29-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrowolne składki na ZUS dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:15
Nie ma dnia, żeby jakiś Polak nie zarejestrował działalności gospodarczej w Niemczech. Dlaczego tam?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy plany rządu uważam za rozsądne?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:00
Nowa, niższa składka PIT na poziomie 17 procent. Zero podatku dochodowego, ale osób młodych (do 26. roku życia) zarabiających poniżej 6,5 tysiąca netto. 500+ także dla pierwszego dziecka. Trzynasta wypłata – 1110 złotych dla każdego emeryta i rencisty. Oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodu.
rozwiń zwiń