X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zagłosuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 14:40
Badania prowadzone w krajach Unii Europejskiej wskazują na to, że większość Europejczyków jest rozczarowanych albo czuje niesmak i wściekłość w związku z sytuacją w swoim kraju.
Audio
  • Jakie są oczekiwania Polaków przed wyborami do PE? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego nastroje w unii są fatalne. Czy to oznacza, że obecne elity zostaną wymienione? Tylko 23,8 uprawnionych procent w Polsce wzięło udział w poprzednich wyborach do Europarlamentu.

– Jeżeli europosłowie danej partii chcą mieć wpływ na pracę Parlamentu Europejskiego, to powinni być w dużych frakcjach. Oczywiście też to ma słabe strony, bo tutaj rodzi się pytanie, czy w tak dużej frakcji dana delegacja narodowa ma kluczowe zdanie – zaznacza Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. 

– Polakom, jak i innym Europejczykom towarzyszą raczej inne emocje, takie jak wściekłość, rozczarowanie czy niesmak. rośnie tutaj rewolucyjny duch – wyjaśnia Marcin Duma, prezes Fundacji IBRiS. – Jest duże oczekiwanie zmian. Nadzieje są różnie rozłożone. Problemy, na które wskazują Europejczycy się różnią. Czego innego oczekujemy w Polsce, a czego innego np. w Niemczech – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Marcin Duma (prezes Fundacji IBRiS), dr Kazimierz Wójcicki (Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski), dr Grzegorz Lewicki (ekspert Fundacji Pułaskiego), Adam Balcer (szef projektu Polityka Zagraniczna, WiseEuropa), Rafał Chwedoruk (politolog, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 11.03.2019
Godzina emisji: 12.06

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy karta LGBT jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 13:30
Fundacja Mamy i Taty powołała Ruch 4 Marca. Będzie on informować rodziców i nauczycieli jak reagować na próby wchodzenia organizacji gejowskich do szkół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jestem za strajkiem nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:00
8 kwietnia rozpocznie się w przedszkolach i szkołach strajk nauczycieli. Nie będą prowadzone lekcje, nie będzie zajęć opiekuńczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdarza mi się wyrzucać żywność?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 14:00
Polacy wyrzucają rocznie około 10 milionów kilogramów żywności. Skala wyrzucanego pożywienia od lat stale rośnie.
rozwiń zwiń