X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zakaz handlu w niedzielę zaszkodzi naszej gospodarce?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 14:45
Jeszcze w tym roku pozostaje jedna niedziela handlowa. Od przyszłego roku zakaz handlu będzie obowiązywał już we wszystkie.
Audio
  • Czy niedzielny zakaz handlu szkodzi gospodarce? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Ale mocno krytykowana ustawa być może będzie zmieniona. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki: "Jednym z celów było to, żeby polskie małe sklepy rosły w siłę. Pierwsze analizy pokazują, że niekoniecznie tak się stało". Zdecydowana większość Polaków jest za niedzielami handlowymi, a analizy PKO BP pokazują, że zakaz może umniejszyć nasz PKB o 0,5 punktu procentowego, czyli o około 11 miliardów złotych. Ponad 500 właścicieli małych sklepów zaapelowało do premiera o wycofanie się z ograniczenia.

– Chcielibyśmy wrócić do całkowitego otwarcia handlu w niedziele, czyli przywrócić stan sprzed ustawy. Od początku uważaliśmy, że jest zła, nie spełni oczekiwań i może uderzyć w małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność handlową i to się sprawdza – komentuje Jerzy Mejsztowicz z Nowoczesnej.

– Wiele organizacji mówiących o zamknięciach sklepów z powodu zakazu handlu w niedzielę kłamie, bo takich liczb nigdzie nie ma i zostało to zdementowane na komisji sejmowej. Patrząc na inne badania, ta tendencja ma się dobrze od około 20 lat i ta ustawa nie ma na nią wpływu – odpowiada Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Jerzy Mejsztowicz (poseł Nowoczesnej), Marek Lewandowski (rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność"), Piotr Kuczyński (główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion), Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Instutute), Andrzej Faliński (prezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego), Maciej Ptaszyński (Polska Izba Handlu)
Data emisji: 13.03.2019
Godzina emisji: 12.08

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: