X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nasza szkoła uczy samodzielnego myślenia? 

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 13:00
Na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii powstał raport dotyczący naszych szkół. Zbadano czego uczymy, jak i co z tego wynika.
Audio
  • Czy polscy uczniowie uczą się przedsiębiorczości i innowacyjności? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Okazało się, że szkoła zabija spontaniczność, samodzielne oryginalne myślenie i te cechy, które w przyszłości decydują o innowacyjności. Są winni? 

– Systemu edukacji nie da się zmienić natychmiast. Od września tego roku do szkół wjechały mobilne laboratoria, w Centrum Nauki Kopernik przygotowano laboratorium wody, mamy programy kształcenia informatycznego, zresztą najbardziej powszechny w Europie i nagradzany na różnych forach. My tę szkołę realnie już zmieniamy. Mamy materiał, który jest drogowskazem i dla nauczycieli i dla organizatorów systemu. Diagnoza jest. Zmiany systematycznie i powoli będziemy wprowadzać –

– Nie chcę uogólniać, bo to jest szkodliwe. Wydaje mi się, że raport, nawet gdy ma miażdżące wnioski, powinien być kluczem i podstawą do tego, co później będzie powstawało. Namawiam obecny rząd do tego, by wybrać do pierwszej zmiany kształcenie w tych klasach 1-3. Tam jest klucz do otwierania, wspierania uzdolnień, doskonalenia kompetencji twórczego myślenia. Później można już tylko zmniejszać stopień zepsucia – ocenia dr Krzysztof Pawłowski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Jadwiga Emilewicz (Minister Przedsiębiorczości i Technologii), dr Krzysztof Pawłowski (twórca i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu), Edyta Gruszczyk (pedagog, profesor zwyczajny i kierownik Katedry Wspomagania Rozwoju i Edukacji Dzieci Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie), Krystyna Starczewska (polonistka, filozofka, etyczka i pedagog, współtwórczyni i dyrektorka Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących "Bednarska", prezeska Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej), Elżbieta Piotrowska-Gromniak (fundacja Edukacja na NOWO), Agnieszka Pietruszka-Dróżdż (działaczka społeczna, trenerka w firmie Synergis)
Data emisji: 28.03.2019 
Godzina emisji: 12.05

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy jestem za strajkiem nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:00
8 kwietnia rozpocznie się w przedszkolach i szkołach strajk nauczycieli. Nie będą prowadzone lekcje, nie będzie zajęć opiekuńczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy praca daje mi radość?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:00
Z badań "Radość w pracy" przeprowadzonych niedawno, wynika, że aż dla 93% pytanych radość w pracy jest bardzo ważna.
rozwiń zwiń