Czy pamiętam swój pierwszy raz z Trójką?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:30
1 kwietnia 1962 roku Program Trzeci Polskiego Radia rozpoczął regularne nadawanie. Do dziś wspominane są legendarne audycje Trójki.
Audio
  • Czy pamiętam swój pierwszy raz z Trójką? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Studio Trójki
Studio TrójkiFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Chodzi o takie audycje jak "60 minut na godzinę", "Rodzina Poszepszyńskich", "Winien i ma", "Kocham Pana, panie Sułku", "Fachowcy", "Ilustrowany tygodnik rozrywkowy" i wiele innych… Trójka obchodzi poważne urodziny, choć jak zwykle nieco niepoważnie, bo bywa szałaputem z rozczochraną grzywą. Można złożyć życzenia, ale obowiązku nie ma. Można odpowiedzieć na pytanie… Czy pamiętam swój pierwszy raz z Trójką?

– Zanim zostałem legendarnym Gienkiem Matysiakiem, to już byłem wykonawcą w teatrze dziecięcym Polskiego Radia. Miałem chyba 8 lat. Pamiętam, że wystąpiłem w audycji poetyckiej i stałem na krześle – wspomina aktor Stefan Freidmann. 

– Myśliwiecka 3/5/7 miała olbrzymi wkład w rozwój polskiej muzyki rozrywkowej. Sławomir Pietrzykowski, który był realizatorem dźwięku, namawiał wszystkie młode zespoły do tego, żeby nagrywały swoje utwory w Trójce. To był "bum" muzyki rozrywkowej – mówi Marek Gaszyński, były dziennikarz Trójki i autor wielu znanych, polskich piosenek. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Stefan Friedmann (aktor), Marek Gaszyński (historyk, były dziennikarz Trójki, autor tekstów), Muniek Staszczyk (muzyk), Jan Mela (podróżnik)
Data emisji: 1.04.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zmiany dotyczące praw pieszych na pasach są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:05
Zdaniem wielu ekspertów prawo o ruchu drogowym w Polsce nie chroni należycie pieszych, którzy noszą się z zamiarem przejścia w wyznaczonym miejscu na pasach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy praca daje mi radość?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:00
Z badań "Radość w pracy" przeprowadzonych niedawno, wynika, że aż dla 93% pytanych radość w pracy jest bardzo ważna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nasza szkoła uczy samodzielnego myślenia? 

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 13:00
Na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii powstał raport dotyczący naszych szkół. Zbadano czego uczymy, jak i co z tego wynika.
rozwiń zwiń