X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jestem za podwyżkami dla nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 13:00
Według Związku Nauczycielstwa Polskiego blisko 80 procent szkół i przedszkoli ma zamiar uczestniczyć w strajku. Protest ma rozpocząć się 8 kwietnia.
Audio
  • Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej? (Za a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wiadomo, że może to kolidować z egzaminami gimnazjalnymi i egzaminami ośmioklasistów. Związek oczekuje tysiąca złotych podwyżki dla wszystkich nauczycieli z wyrównaniem od stycznia tego roku. Rząd argumentuje: "Nie było takiego rządu, który w ciągu półtora roku dałby 16 procent podwyżki nauczycielom".

Rzecznik prasowa ZNP Magdalena Kaszulanis tłumaczyła w audycji jakie są przyczyny strajku, oraz jak zmieniała się sytuacja finansowa nauczycieli na przestrzeni ostatnich lat. Zwracała też uwagę, dlaczego obecny protest przyjął taką formę i dlaczego wybrano jego termin na czas egzaminów.

W dalszej części audycji wypowiadał się również poseł PiS i członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, który stwierdził, że podwyżki dla nauczycieli są niezbędne, niemniej należy brać pod uwagę możliwości budżetu państwa. Zauważył, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie mapy drogowej, która jasno pokaże jakie działania powinny zostać podjęte, by do podwyżek doprowadzić.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Magdalena Kaszulanis (rzecznik prasowa Związku Nauczycielstwa Polskiego), Wojciech Starzyński (prezes zarządu Fundacji Rodzice Szkole), Bogdan Madej (dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie), Dariusz Piontkowski (poseł PiS, członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Zdrowia), Alina Kozińska-Bałdyga (Federacja Inicjatyw Oświatowych), Zofia Grudzińska (aktywistka zajmująca się edukacją) Inicjatyw
Data emisji: 2.04.2019 
Godzina emisji: 12.07

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

 

Czytaj także

Czy jestem za strajkiem nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:00
8 kwietnia rozpocznie się w przedszkolach i szkołach strajk nauczycieli. Nie będą prowadzone lekcje, nie będzie zajęć opiekuńczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nasza szkoła uczy samodzielnego myślenia? 

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 13:00
Na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii powstał raport dotyczący naszych szkół. Zbadano czego uczymy, jak i co z tego wynika.
rozwiń zwiń