Czy jestem za podwyżkami dla nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 13:00
Według Związku Nauczycielstwa Polskiego blisko 80 procent szkół i przedszkoli ma zamiar uczestniczyć w strajku. Protest ma rozpocząć się 8 kwietnia.
Audio
  • Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej? (Za a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wiadomo, że może to kolidować z egzaminami gimnazjalnymi i egzaminami ośmioklasistów. Związek oczekuje tysiąca złotych podwyżki dla wszystkich nauczycieli z wyrównaniem od stycznia tego roku. Rząd argumentuje: "Nie było takiego rządu, który w ciągu półtora roku dałby 16 procent podwyżki nauczycielom".

Rzecznik prasowa ZNP Magdalena Kaszulanis tłumaczyła w audycji jakie są przyczyny strajku, oraz jak zmieniała się sytuacja finansowa nauczycieli na przestrzeni ostatnich lat. Zwracała też uwagę, dlaczego obecny protest przyjął taką formę i dlaczego wybrano jego termin na czas egzaminów.

W dalszej części audycji wypowiadał się również poseł PiS i członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, który stwierdził, że podwyżki dla nauczycieli są niezbędne, niemniej należy brać pod uwagę możliwości budżetu państwa. Zauważył, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie mapy drogowej, która jasno pokaże jakie działania powinny zostać podjęte, by do podwyżek doprowadzić.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Magdalena Kaszulanis (rzecznik prasowa Związku Nauczycielstwa Polskiego), Wojciech Starzyński (prezes zarządu Fundacji Rodzice Szkole), Bogdan Madej (dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie), Dariusz Piontkowski (poseł PiS, członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Zdrowia), Alina Kozińska-Bałdyga (Federacja Inicjatyw Oświatowych), Zofia Grudzińska (aktywistka zajmująca się edukacją) Inicjatyw
Data emisji: 2.04.2019 
Godzina emisji: 12.07

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

 

Czytaj także

Czy jestem za strajkiem nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:00
8 kwietnia rozpocznie się w przedszkolach i szkołach strajk nauczycieli. Nie będą prowadzone lekcje, nie będzie zajęć opiekuńczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nasza szkoła uczy samodzielnego myślenia? 

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 13:00
Na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii powstał raport dotyczący naszych szkół. Zbadano czego uczymy, jak i co z tego wynika.
rozwiń zwiń