X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy partia Wiosna to też wiosna w polskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 13:00
"Europa dla Ciebie" to hasło, z którym na wybory europejskie idzie partia Roberta Biedronia – Wiosna.
Audio
  • Czy Wiosna Roberta Biedronia to nowa jakość w polityce? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Lider partii Wiosna Robert Biedroń podczas konwencji programowej nt. programu europejskiego Wiosny (4.04.2019)
Lider partii Wiosna Robert Biedroń podczas konwencji programowej nt. programu europejskiego Wiosny (4.04.2019)Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jej lider rozszerzając hasło mówi o tym, że będzie walczył o europejskie standardy ochrony zdrowia w tym wspólne przedsięwzięcia w walce z rakiem. O Europę wolną od węgla i smogu, ekologiczną energię. Mówi też o Europejskim Funduszu Wolnych Mediów i dalej o europejskim paszporcie, czyli o równych prawach wizowych dla wszystkich obywateli UE. Jak mówi sam Robert Biedroń, scenę polityczną chciałby wyzwolić od populistów i starych zdemoralizowanych partii politycznych. Czy te pomysły to wiosna na polskiej scenie politycznej, czy tylko wiosenne mgnienie? Rodzi się pytanie, a sondaże nie dają odpowiedzi, bo raz wieszczą sukces partii Biedronia a raz pokazują że nie ma sensacji.

– Czy Wiosna wnosi coś nowego? Powinna, bo jest chyba najbardziej autentyczną partią lewicową od 30 lat. Dla demokracji najlepszym rozwiązaniem jest konfrontacja sił politycznych zaliczanych z jednej strony do prawicy, a z drugiej do lewicy. Tej ostatniej brakowało od mniej więcej 2005 roku. Dla systemu demokratycznego, polityki i, jak sądzę, dla dużej części wyborców zniechęconych jednolitością naszej sceny politycznej – mówi prof. Henryk Domański z PAN.

– W przypadku nowych podmiotów politycznych, opinia publiczna koncentruje się na osobie lidera. Mniej osób wie jaki jest program Wiosny, a więcej wie kim jest Robert Biedroń w sensie politycznym i jako osoba prywatna. Jeśli sprawdzić jakich informacji poszukują ludzie w internecie, to okaże się, że więcej jest wyszukań w sensie sensacyjnym wokół osoby lidera Wiosny, niż dotyczących jego programu politycznego – zwraca uwagę prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk), Dominik Owczarek (analityk Instytutu Spraw Publicznych), prof. Ewa Marciniak (politolog, Uniwersytet Warszawski), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), prof. Kazimierz Kik (politolog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki, publicysta)
Data emisji: 8.04.2019 
Godzina emisji: 12.07

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy nowe samorządy zmienią Polskę na lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 13:15
Za nami pierwsza odsłona wyborów samorządowych. W niektórych miastach czeka nas druga tura, która wyłoni przyszłych prezydentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy pięknie korzystać z niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 13:05
Setna rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do wspólnego świętowania. Okazuje się jednak, że często nie chcemy, a może nie potrafimy wspólnie świętować. 
rozwiń zwiń